From Test-Scratch-Wiki

m (категоризація)
m
Line 44: Line 44:
 
<br />
 
<br />
  
[[Category:Ukr/Базові поняття]][[Category:Project Items]]
+
[[Category:Ukr/Базові поняття|Базові поняття]][[Category:Project Items]]
  
 
{{Ukr/Scratch Блоки}}
 
{{Ukr/Scratch Блоки}}

Revision as of 12:36, 31 July 2020

Translate: - English - Español - Português - Türkçe - 中文 - 한국어 - українська мова - Shqip - ગુજરાતી 
Template:Ukr/about

Блок - частина пазлу, яка використовується для створення коду у Скретч. Блоки зчіплюються один з одним, як кубики Лего, де кожен тип данних (подія, команда, значення-репортер, буліан-репортер, або кінець скрипту) має свою власну форму, що запобігає синтаксичним помилкам. Черга зчіплених один з одним блоків називається скриптом.

Всього є 11 категорій блоків: Рух, Вигляд, Звук, Змінні, Списки, Події, Контроль, Датчики, Оператори, Свої Блоки, та Блоки Розширень. Тільки десять з них показуються у Палітрі Блоків.

Всього, у Скретч 3.0 - 20 блоків-шапок, 5 циклових блоків, 39 блоків-репортерів, 16 буліанових блоків, 2 кінечних блока та 86 зчіплюючих блоків.

Форми Блоків

Всього є шість окремих форм блоків: Блоки-шапки, Зціплюючі блоки, Буліанові блоки, Блоки-репортери, Циклові блоки та Кінцеві Блоки.

Блоки-Шапки

Форма Блоку-Шапки.

Блоки-шапки - блоки, з яких починається кожний скрипт. Вони у формі круглого верху та сціплюючого низу — тому ви можете причіплювати блоки тільки до їх низу. Усього є 20 блоків-шапок, шість з яких знаходяться у категорії Поді1, один у категорії Контролю, ще один у категорії Свої Блоки та інші у Розширеннях.
Приклади блоків-шапок: коли спрайт натиснуто::events hat, або коли (рух v) відео > (10)::video hat

Зчіплюючі Блоки

Форма Зчіпл. Блоку.

Зчіплюючий блок це блоки для виконання основних задач. Вони з виїмкою зверху та ніжкою знизу — іншу блоки можуть причіплюватися верху та знизу їх. Всього є 86 зчіплюючих блоків — це робить їх найпоширенішими блоками.
Приклади зчіплюючих блоків: перемістити на (10) кроків::motion, або наступний образ::looks

Булеві Блоки

Форма Булевого Блоку.

Булеві блоки це умови — вони повертають "істина"(true) чи "хиба"(false). Це як запитати твого [незнаючого] друга: "2 + 2 = 4?", і він відповість "Так" або "Ні". Вони у хексагональній (тобто загостреній на кінцях) формі. Усього є 16 булевих блоків.
Приклади булевих блоків: торкається (вказівника v)?::boolean sensing, або <> або <>::boolean operators

Блоки-репортери

Форма Блоку-Репортера.

Блоки-репортери - це значення. Репортери можуть зберігати у собі числа або рядки. Це, як запитати друга: "Скільки буде 2 + 2?", і він відповість "4". Також, репортери можуть зберігати у собі змінні, наприклад, якщо мене запитати "Скільки мені років?", я відповім: "13", але інші можуть відповісти по іншому. Вони у формі скруглених кінців. Усього є 39 блоків-репортерів, не рахуючи репортери нових змінних та списків.
Приклади репортерів: ((2) + (2)), або значення x::reporter motion

Циклові Блоки

Форма Циклового Блоку.

Циклові блоки це блоки у формі буви "C", також відомі, як "Обгортаючі блоки", ці блоки повторюють дії, або перевіряють умови. Всього є 5 циклових блоків, і всі вони з категорії Контролю.

Кінцеві Блоки

Форма Кінцевого Блоку.

Кінцеві блоки завершують скрипт. Вони мають виїмку зверху, та рівні знизу — це не дає користувачу причіплювати блоки після них. Усього є два кінцевих блока, обидва у категорії Контролю.
Кінцеві блоки: зупинити [все v]::cap controll, або вилучити цей клон::cap control