From Test-Scratch-Wiki

Revision as of 09:35, 21 November 2020 by Yar 2010g (talk | contribs) (краща назва категорії блоків, вичитка)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)

Блок — частина пазлу, яка використовується для створення коду у Скретч. Блоки зчіплюються один з одним, наче кубики Лего, де кожен тип блоку (подія, команда, значення-репортер, булевий репортер або кінець скрипту) має свою власну форму, що запобігає синтаксичним помилкам. Черга зчіплених один з одним блоків називається скриптом.

Всього є 11 категорій блоків: Рух, Вигляд, Звук, Змінні, Списки, Події, Керування, Датчики, Оператори, Користувацькі блоки та Блоки розширень. Тільки десять з них показані в палітрі блоків.

Всього у Скретч 3.0 є 20 блоків-шапок, 5 циклових блоків, 39 блоків-репортерів, 16 булевих блоків, 2 кінцевих блоки та 86 зчіплюючих блоків.

Форми блоків

Всього є шість окремих форм блоків: блоки-шапки, зчіплюючі блоки, булеві блоки, блоки-репортери, циклові блоки та кінцеві блоки.

Блоки-шапки

Форма Блоку-Шапки.

Блоки-шапки — блоки, з яких починається кожний скрипт. Вони у формі круглого верху та зчіплюючого низу, тому ви можете причіплювати блоки тільки до їх низу. Усього є 20 блоків-шапок, шість з яких знаходяться в категорії Події, один у категорії Керування, ще один у категорії Користувацькі блоки та інші в Розширеннях.

Приклади блоків-шапок: коли спрайт натиснуто, або коли рух відео > (10).

Зчіплюючі блоки

Форма Зчіпл. Блоку.

Зчіплюючий блок — це блок для виконання основних задач. Вони з виїмкою зверху та ніжкою знизу — інші блоки можуть причіплюватися згори та знизу. Всього є 86 зчіплюючих блоків — це робить зчіплюючі блоки найпоширенішою формою блоків.

Приклади зчіплюючих блоків: перемістити на (10) кроків, або наступний образ.

Булеві блоки

Форма Булевого Блоку.

Булеві блоки — це умови, вони повертають "істина" (true) чи "хиба" (false). Це як запитати твого [незнаючого] друга: "2 + 2 = 4?", і він відповість "Так" або "Ні". Вони у шестикутній (англ. hexagonal), загостреній на кінцях, формі. Усього є 16 булевих блоків.

Приклади булевих блоків: торкається (вказівника v)? та () або ().

Блоки-репортери

Форма Блоку-Репортера.

Блоки-репортери — це значення, яке буде обчислене в момент виконання скрипту. Репортери можуть повертати числа або рядки. Це, як запитати друга: "Скільки буде 2 + 2?", і він відповість "4". Також, репортери можуть зберігати у собі змінні, наприклад, якщо мене запитати "Скільки мені років?", я відповім: "13", але інші можуть відповісти по-іншому. Вони у прямокутній формі зі скругленими кінцями. Усього є 39 блоків-репортерів, крім репортерів нових змінних та списків.

Приклади репортерів: ((2) + (2)), або значення x::reporter motion

Циклові блоки

Форма циклового блоку.

Циклові блоки — це блоки у формі буви "C", також відомі, як "обгортаючі блоки", ці блоки повторюють дії та перевіряють умови. Всього є 5 циклових блоків, і всі вони з категорії Керування.

Кінцеві блоки

Форма кінцевого блоку.

Кінцеві блоки завершують скрипт. Вони мають виїмку зверху та рівні знизу — це не дає користувачу причіплювати блоки після них. Усього є два кінцевих блоки, обидва у категорії Керування.

Кінцеві блоки: зупинити [все v], або вилучити цей клон.


Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.