From Test-Scratch-Wiki

(створення; TODO: посилання на портал спільноти для дискусій)
 
(WIP)
Line 23: Line 23:
  
 
Також ти зустрінеш далі посилання на "''пісочницю''", де ти зможеш практикуватися в редагуванні й разом з тим нічого не зламати. Спробуй! А тепер давай розберемося з дописуванням.
 
Також ти зустрінеш далі посилання на "''пісочницю''", де ти зможеш практикуватися в редагуванні й разом з тим нічого не зламати. Спробуй! А тепер давай розберемося з дописуванням.
 +
 +
==Перед початком==
 +
Негайно почати працювати з текстами української Скретч вікі у тебе, мабуть, не вийде.
 +
* Тобі потрібен зареєстрований щонайменше 2 місяці тому обліковий запис на сайті Скретч. Писати енциклопедію Скретча мають [[Ukr:Скретчер|скретчери]], хіба ні?
 +
* Ще слід отримати дозвіл від адміністраторів Скретч вікі. Для цього відкрий [[Special:RequestAccount|це посилання]] в іншій вкладці і заповни форму запиту — англійською, бо тестовий статус української вікі не дозволяє мати власних адміністраторів.
 +
** Username: ''користувач із твого облікового запису на сайті Скретча''
 +
** Email address: ''електронна адреса, туди буде надіслано пароль для доступу''
 +
** Language wiki: ''оберіть "українська"''
 +
** Additional notes: ''обов'язково вказати наступне''. Розділ: український; код знання мов (див. нижче); чому ти хочеш приєднатися; назву сторінки, зі створення чи виправлення якої хочеш почати. Застосовуй при необхідності [https://translate.google.com.ua/ перекладач Google].
 +
** Scratch User Verification: скопіюй виділений напівжирним код (8 груп символів через кому), відкрий у новому вікні посилання і зі свого облікового запису додай цей код як коментар до проекту.
 +
** Повернися до заповнюваної форми й надішли її кнопкою Request Account.
 +
* За 1-3 дні (працює людина) дозвіл, радше за все, буде надано й ти отримаєш електронного листа із паролем. Повертайся до української Скретч вікі, натискай у правому верхньому кутку Log In, заходь і можеш працювати.
 +
 +
===Коди знання мов===
 +
 
<br /><br />
 
<br /><br />
 
----
 
----
  
 
<span style="float: right;">'''Далі: [[Ukr:Довідка:Привітання/0|Вчитися дописувати]]→'''
 
<span style="float: right;">'''Далі: [[Ukr:Довідка:Привітання/0|Вчитися дописувати]]→'''

Revision as of 13:33, 1 August 2020

Translate: - English (no prefix) - Italiano - Español - Türkçe - українська мова 

Вітаємо в українській Скретч вікі!


Вітаємо в українській Скретч вікі! Сподіваємося, тобі тут сподобається! Скретч вікі — це енциклопедія знань, створена скретчерами, до роботи над якою можеш долучитися і ти. Цей короткий посібник має на меті допомогти тобі стати вправним дописувачем Скретч вікі.

Задачею Тестової Скретч вікі в цілому є організувати роботу людей з усього світу над матеріалами їхньою рідною мовою. Коли певна мова отримує помітну кількість активних дописувачів та сторінок, для такої вікі створюється окремий сайт і робота дописувачів дещо спрощується, а з їхньої спільноти обираються адміністратори та редактори для керування процесом подальшого розвитку.

See also: International-Scratch-Wiki-FAQ


Отже, хоча кінцевою метою української Скретч вікі є створення стійкої спільноти дописувачів та, як наслідок, якісного й актуального змісту енциклопедії, проміжним завданням є вихід з тестового режиму на власну "справжню" вікі. Засоби розв'язання цієї задачі такі самі: залучення нових дописувачів, додавання якісного вмісту.

Наразі україньска вікі майже порожня, а загальна кількість її дописувачів з моменту створення складає 4. Тому нашим першочерговим завданням є не створення нових оригінальних сторінок, а відтворення структури англомовної вікі шляхом перекладу її статей. Та навіть англомовна Скретч-вікі не є вільною від дрібних помилок, застарілої інформації й невдалих рішень щодо вмісту. Тож переклад слід робити вдумливо, радше в такий спосіб: прочитати оригінал і переказати його власними словами.


Не бійся помилитися! Це звичайний шлях розвитку. Спільнота саме для того й існує, аби разом виправляти помилки.


Наступні сторінки надають відомості про стиль та зміст сторінок Скретч вікі, а ще про спільноту Скретч вікі та певні важливі правила.

Це лише короткий навчальний посібник. Подробиці слід шукати на інших сторінках.

Також ти зустрінеш далі посилання на "пісочницю", де ти зможеш практикуватися в редагуванні й разом з тим нічого не зламати. Спробуй! А тепер давай розберемося з дописуванням.

Перед початком

Негайно почати працювати з текстами української Скретч вікі у тебе, мабуть, не вийде.

 • Тобі потрібен зареєстрований щонайменше 2 місяці тому обліковий запис на сайті Скретч. Писати енциклопедію Скретча мають скретчери, хіба ні?
 • Ще слід отримати дозвіл від адміністраторів Скретч вікі. Для цього відкрий це посилання в іншій вкладці і заповни форму запиту — англійською, бо тестовий статус української вікі не дозволяє мати власних адміністраторів.
  • Username: користувач із твого облікового запису на сайті Скретча
  • Email address: електронна адреса, туди буде надіслано пароль для доступу
  • Language wiki: оберіть "українська"
  • Additional notes: обов'язково вказати наступне. Розділ: український; код знання мов (див. нижче); чому ти хочеш приєднатися; назву сторінки, зі створення чи виправлення якої хочеш почати. Застосовуй при необхідності перекладач Google.
  • Scratch User Verification: скопіюй виділений напівжирним код (8 груп символів через кому), відкрий у новому вікні посилання і зі свого облікового запису додай цей код як коментар до проекту.
  • Повернися до заповнюваної форми й надішли її кнопкою Request Account.
 • За 1-3 дні (працює людина) дозвіл, радше за все, буде надано й ти отримаєш електронного листа із паролем. Повертайся до української Скретч вікі, натискай у правому верхньому кутку Log In, заходь і можеш працювати.

Коди знання мов
Далі: Вчитися дописувати