From Test-Scratch-Wiki

(створення; TODO: посилання на портал спільноти для дискусій)
(No difference)

Revision as of 10:10, 1 August 2020

Translate: - English (no prefix) - Italiano - Español - Türkçe - українська мова 

Вітаємо в українській Скретч вікі!


Вітаємо в українській Скретч вікі! Сподіваємося, тобі тут сподобається! Скретч вікі — це енциклопедія знань, створена скретчерами, до роботи над якою можеш долучитися і ти. Цей короткий посібник має на меті допомогти тобі стати вправним дописувачем Скретч вікі.

Задачею Тестової Скретч вікі в цілому є організувати роботу людей з усього світу над матеріалами їхньою рідною мовою. Коли певна мова отримує помітну кількість активних дописувачів та сторінок, для такої вікі створюється окремий сайт і робота дописувачів дещо спрощується, а з їхньої спільноти обираються адміністратори та редактори для керування процесом подальшого розвитку.

See also: International-Scratch-Wiki-FAQ


Отже, хоча кінцевою метою української Скретч вікі є створення стійкої спільноти дописувачів та, як наслідок, якісного й актуального змісту енциклопедії, проміжним завданням є вихід з тестового режиму на власну "справжню" вікі. Засоби розв'язання цієї задачі такі самі: залучення нових дописувачів, додавання якісного вмісту.

Наразі україньска вікі майже порожня, а загальна кількість її дописувачів з моменту створення складає 4. Тому нашим першочерговим завданням є не створення нових оригінальних сторінок, а відтворення структури англомовної вікі шляхом перекладу її статей. Та навіть англомовна Скретч-вікі не є вільною від дрібних помилок, застарілої інформації й невдалих рішень щодо вмісту. Тож переклад слід робити вдумливо, радше в такий спосіб: прочитати оригінал і переказати його власними словами.


Не бійся помилитися! Це звичайний шлях розвитку. Спільнота саме для того й існує, аби разом виправляти помилки.


Наступні сторінки надають відомості про стиль та зміст сторінок Скретч вікі, а ще про спільноту Скретч вікі та певні важливі правила.

Це лише короткий навчальний посібник. Подробиці слід шукати на інших сторінках.

Також ти зустрінеш далі посилання на "пісочницю", де ти зможеш практикуватися в редагуванні й разом з тим нічого не зламати. Спробуй! А тепер давай розберемося з дописуванням.


Далі: Вчитися дописувати