From Test-Scratch-Wiki

Revision as of 10:40, 17 January 2019 by Camera Plus (talk | contribs)

Кіт Скретч, офіційний головний персонаж Скретчу.
Офіційне Лого Скретчу.

Скретч - це освітня мова програмування для дітей від 8 років. Скретч був розроблений Lifelong Kindergarten з Массачусетського технологічного інституту (МТІ).
За допомогою Скретч, діти та підлітки можуть створити власну гру, історію або анімацію. На сьогоднішній день Скретч налічує більше 29 мільйонів користувачів та 33 мільйона опублікованих на сайті проектів.[1]. Скретч має онлайн та оффлайн редактори для створення проектів. Поточна версія (Скретч 3.0) є на сайті, але також є і оффлайн версія, яку можна завантажити тут. Попердні версії Скретч - Скретч 2.0 та 1.4, можуть бути завантажені тут і тут.
Щоб створити проект в Скретч, перетягніть блоки з палітри блоків та зчепіть їх разом, щоб утворити Скрипт.

Історія

Скретч був розроблений ще у 2003, але публічна версія вийшла тільки у 2007 році. Скретч 1.0 був схожий на Скретч 1.4, але мав трохи інший вигляд. Скретч сайт був невеликим блогом, де користувачі розміщували свої проекти. Онлайн редактора тоді ще не було.[2]
Із виходом Скретч 1.4, сайт став більш функціональним. Більшість з тих функцій доступні і сьогодні.
Скретч 2.0 став наступним (та найбільш популярним на сьогоднішній день) поколінням Скретчу. Вигляд редактору та вебсайту був повністю перероблений. Саме тоді і з'явився онлайн редактор. Галереї теперь стали називатися Студіями.
Скретч 3.0 - поточна версія Скретча. Бета версія була випущена у серпні 2018 року. Повний реліз був випущений 2 січня 2019 року.

Зовнішній Вигляд

Зовнішній вигляд Скретчу 3.0

У Скретч 3.0 зліва знаходиться палітра блоків, посередині робоча середа, де користувач може програмувати Скрипти, малювати у Графічному редакторі та редагувати звуки. Зправа знаходиться сцена де відбувається всі події, запрограмовані користувачем. Під сценою знаходиться список зі спрайтами та сценою.

Партнери

Скретч співпрацює з компаніями та організаціями. Ось деякі найбільші компанії та організації, з якими співпрацює Скретч:

  • Google
  • Lego
  • Cartoon Network
  • Amazon Web Services
...та інші

Довідка

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.