From Test-Scratch-Wiki


Edytowanie strony


Kliknij pole "Edytuj", aby edytować artykuł

Wszystkie strony oprócz zablokowanych stron, mają pole "Edytuj" dzięki któremu możesz łatwo edytować stronę, na której się znajdujesz. Jest to najbardziej podstawowa funkcja wiki, pozwala ona poprawiać ci błędy oraz rozwijać artykuł.

Aby ćwiczyć edytowanie stron, udaj się do piaskownicy i kliknij pole "Edytuj". To otworzy nowe okno zawierające tekst ze strony. Wpisz tam coś zabawnego i interesującego, albo po prostu zamień będące tam słowa na twoje własne! Teraz kliknij przycisk Zapisz stronę i zobacz co utworzyłeś!

Piaskownica

Podsumowanie edycji

Twoja lekcja (na górze) zostawia ci jeszcze dwa kroki, które powinieneś zrobić, jeżeli edytujesz stronę, która będzie czytana przez innych Scratcherów. Więc kliknij pole "Edytuj", a potem dokończ jeszcze te dwa kroki.

Po pierwsze, kiedykolwiek kiedy edytujesz jakąś stroną, jest to bardzo pomocne, abyś wpisał co zmieniłeś w oknie podsumowania edycji, które znajduje się poniżej edytora. To ważne, aby twoje podsumowanie było krótkie. Na przykład jeśli poprawiasz błędy ortograficzne, możesz wpisać po prostu "Ortografia". Także jeżeli zmiana, którą wprowadziłeś jest niewielka, jak błąd językowy, albo ortograficzny, jest to bardzo pomocne, gdy zaznaczysz pole "To jest mała zmiana". Dla edycji "piaskownicy", możesz oczywiście wpisać "Test"w polu streszczenia.

Podgląd

Przycisk spełniający tą rolę znajduję się po prawej od przycisku "zapisz stronę" i poniżej od pola podsumowania.

Po drugie, zawsze powinieneś użyć podglądu. Po tym, gdy wprowadzisz zmiany w piaskownicy, naciśnij przycisk podglądu zamiast przycisku zapisz stronę. Pokazuje ci to, jak wygląda strona z twoimi zmianami, zanim ją zapiszesz. Wszyscy robimy błędy; Ta funkcja pozwali ci je wyłapać, zanim znajdą je inni. Ta funkcja pozwali ci również wymazać błędy bez potrzeby używanie historii. Pamiętaj, aby nie zapomnieć zapisać swoich zmian!

Save the page

Streszczenie gotowe? Sprawdziłeś stronę podglądem? W takim razie jesteś gotowy na ostateczny krok: naciśnij przycisk Zapisz Stronę.


← Poprzednie: Witaj na wiki!Kolejne: Formatowanie Tekstu

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.