From Test-Scratch-Wiki

Scratch Cat, Scratch'in maskotudur ve yeni bir Scratch projesi açarken varsayılan kukladır.[1] Bu değiştirilemez. Aynı zamanda, yeni bir Scratch hesaplarının varsayılan simgesi için, bir insan silueti gösteren önceki bir sürümün yerini gösteren bir taslaktır.[2] Scratch Cat, MIT'nin markasıdır[3] ve Wing Ngan tarafından çizildi.[4] Scratch Ekibi üyesi Ceebee'ye göre, Scratch Cat "ikili olmayan"dır, yani cinsiyet açısından kesinlikle erkek ya da kadın olarak tanımlanmadıkları anlamına gelir.[5] Ancak, çoğu kullanıcı, hatta bazı Scratch Ekibi üyeleri, Scratch Cat için, özellikle de he/him(o/onun(erkek)) gibi diğer zamirleri kullanırlar.

Scratch Cat

Scratch Cat'in Kullanıldığı Yerler

Scratch Cat, Scratch'teki birçok yerde kullanılır. İşte bunların birkaçı:

Kaldırılan Projeler

Bir kullanıcı Scratch Ekibi tarafından kaldırılmış bir projeyi görüntülemeye çalıştığında, kullanıcı Scratch Cat'in o projeyi Scratch Topluluğunun tüm üyeleri için uygun olmadığını ve dolayısıyla kaldırıldığını açıklayan bir animasyon görecektir. Ancak, bu hiç bir animasyon olmadan, basit bir "Bu proje kaldırıldı" sayfası ile değiştirildi.

1.4'te silinen projeler için animasyondan bir küçük resim kullanılır.

_meow_ Scratch Cat Fotoğrafı

Bir yorumda eğer bir kullanıcı _meow_ yazarsa, Meow.png'a dönüşür. Bu emoji Eylül 2011'de popüler olmuştur.

Keşfedildiğinden beri, insanların projelerine çok fazla spam oldu. Bazı Scratchçi'ler, harika bir iş yaptığında veya gerçekten çok çalıştıklarında birilerine ödül verdikleri için kullanıyorlar, ancak bazıları tekrar tekrar "_meow_" yazıyor. Bu, diğer şeylerle birlikte yorumları okumak zorlaştırabilir. Bu bazı insanları rahatsız etti ve kaşlarını çattı.[6]

Sunucuya Bağlanamılıyor

404 Hatasındaki Scratch Cat Fotoğrafı

Orijinal olarak, mevcut olmayan bir sayfa Scratch Web Sitesi'nde erişilmeye çalışıldığında, Scratch Cat'in gri bir resmi belirir ve ekranda "404. Oh noes! Our server is 'Scratch'ing its head!" yazar. Bu daha sonra bir Giga görüntüsü ile değiştirildi. Bu resim, bir kullanıcı kısıtlanmış bir sayfaya erişmeyi denediğinde 403 Hatası'nda hala kullanılır. Gülümseyen Gri Scratch Cat ile değiştirilen görüntü, kullanıcıların paylaşılmayan bir projeye veya zaten bildirdikleri bir projeye erişmeye çalıştığında hata sayfasında kullanılır.

Referanslar

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.