From Test-Scratch-Wiki

Переглядаючи якусь статтю Тестової Скретч вікі, ти бачиш три головні інструменти навігації:

  1. Якщо ти авторизований (система тебе впізнає), то бічна панель ліворуч пропонує тобі доступ до окремих важливих при редагуванні функцій, як-от "Recent changes" (перелік останніх змін) чи "⧼uploadfile⧽" (завантажити файл). Коли ти виходиш із системи, тут натомість з'являються інші посилання, зокрема, на сторінку, де описано як приєднатися до спільноти дописувачів.
  2. У правому верхньому кутку сторінки є схематичне зображення олівця, натискання якого відкриває меню, яке надає доступ до сторінки обговорення, можливість редагувати статтю, переглядати історію її редагувань тощо.
  3. Праворуч від олівця є кнопка із твоїм ім'ям користувача на ній. Її натискання дозволяє тобі швидко перемкнутися на власну сторінку користувача чи її обговорення, переглянути свій внесок у вікі, вийти із системи тощо. Неавторизований користувач бачить там лише кнопку "Log in".

Бічна панель

Бічна панель відображується на лівому боці сторінки під логотипом Тестової Скретч вікі. Вона складена із кількох підрозділів і надає швидкий доступ до важливих сторінок чи функцій Скретч вікі. В тестовому режимі української скретч вікі всі ці посилання ведуть на англомовні сторінки, а вже там слід перемкнути мову, якщо відповідна українська сторінка доступна.

Навігація

Натискання мишкою логотипу поверне тебе на стартову (англомовну) сторінку вікі. Посилання у секції "Navigation" надають швидкий доступ до важливих сторінок Скретч вікі. Їх перелік може налаштовувати адміністратор. Найкориснішими для читачів можуть бути Community Portal та ⧼FAQ⧽ (часті питання), для дописувачів – Recent changes.

Інструменти

Підрозділ "Tools" містить перелік посилань, що може змінюватися залежно від сторінки, яку ти переглядаєш. Якщо вийти із системи, цей підрозділ зникає.

На всіх сторінках (крім спеціальних)
  • “What links here” відкриває спеціальну сторінку з переліком усіх сторінок Скретч вікі, що посилаються на поточну. Це корисно для впорядкування сторінок. Також це важливо при суттєвій переробці статті, коли слід упевнитися, що всі посилання на неї залишилися доречними.
  • Інструмент “Related changes” дає перелік останніх змін сторінок, на які посилається поточна сторінка. Сюди так само входять і зміни шаблонів.
На всіх сторінках (включно зі спеціальними)
  • “Upload file” посилається на спеціальну сторінку, з якої авторизований користувач може завантажити на Скретч вікі малюнок чи інший файл. Сторінки вікі можуть або містити просто посилання на завантажений файл, або відображувати сам файл (малюнок) в тому чи іншому вигляді. Цей інструмент може не відображуватися, якщо завантаження файлів було заборонене.
    Завантаження файлів, перегляд наявних завантажених файлів та керування ними обговорено в розділі довідки "Керування файлами".
  • Інструмент “Special pages” веде до переліку спеціальних сторінок MediaWiki. В термінах MediaWiki спеціальною є сторінка, яка надає певну інформацію про вікі та/або доступ до адміністративних функцій. Приміром, такою інформацією є перелік зареєстрованих користувачів, різні статистичні дані, як-от кількість сторінок чи кількість зроблених редагувань, журнал системи, перелік сторінок, на які немає посилань тощо. Вміст цих спеціальних сторінок не зберігається в базі даних вікі, а створюється наново при кожному зверненні до відповідної сторінки.
    Функції та використання звичайних спеціальних сторінок обговорюється у розділі довідки "Спеціальні сторінки".

Олівець

Малюнок інструменту "олівець" в інтерфейсі Скретч вікі.

Олівець відображується у правому верхньому кутку сторінки. Якщо його натиснути мишкою, відкриється меню з варіантами дій стосовно даної сторінки. Це перегляд, редагування, перехід на сторінку обговорення, перегляд історії змін тощо. Пунктів може бути більше залежно від твоїх прав доступу. На спеціальних сторінках в цьому меню, навпаки, є лише відповідний простір імен, бо спеціальні сторінки можна лише переглядати.

Завжди доступні всім користувачам
  • “Простір імен” (сторінки - в нашому випадку Ukr, спеціальної сторінки, шаблону, сторінки користувача тощо)
  • “Discussion”
  • “Edit” (якщо користувач не авторизований системою або сторінка захищена від редагування, це буде “view source”)
  • “History”
Додатково для авторизованих користувачів
  • “Move”
  • “Watch” чи “Unwatch”
Додатково для адміністраторів
  • “Protect”
  • “Delete”

Адміністратори окремої Скретч вікі можуть змінювати склад цього меню, але українській Скретч вікі для цього слід позбутися тестового статусу.

Посилання користувача

Меню з користувацькими посиланнями відкривається, якщо натиснути кнопку праворуч від олівця, яка підписана твоїм ім'ям користувача. Це меню дає авторизованому користувачеві швидкий доступ до перегляду власної сторінки користувача та її обговорення, до налаштувань для роботи зі Скретч вікі тощо.

Для неавторизованих користувачів це меню містить лише єдиний пункт, це посилання на сторінку авторизації.

“<username>”
Посилання на твою сторінку користувача, де ти можеш розмістити інформацію про себе, а також короткі нотатки, аби їх не забути.
“Talk”
Посилання на твою сторінку обговорення, де інші дописувачі можуть залишати тобі повідомлення (система попередить тебе про наявність нових повідомлень).
“Preferences”
Дозволяє певною мірою керувати відображенням сайту Скретч вікі для тебе.
“Watchlist”
Перелік сторінок, за якими ти спостерігаєш. При редагуванні будь-якої сторінки вона за замовчуванням додається до твого списку спостереження. Будь-яку статтю можна додати до цього списку вручну, натиснувши “Watch” нагорі сторінки.
“Contributions”
Перелік твого внеску до Скретч вікі (редагування, створення сторінок).
“Log out”
Натисни це для виходу із системи Скретч вікі.
Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.