From Test-Scratch-Wiki

Наочне уявлення про те, як працює клонування. Клони оригінального спрайту можуть відрізнятися від нього, це показано виразом обличчя.

Клонування —— це функція, яка надає можливість створювати копії спрайту під час виконання проекту. Кожен клон має той самий набір образів, звуків та скриптів що й в оригінального спрайту, але в усьому іншому незалежний.

Клонування відрізняється від штампування тим, що штампування тільки маює відбиток поточного образу спрайту на сцені, тоді як клони є окремими спрайтами, здатними виконувати скрипти — змінювати образ, рухатися тощо. Штампування за замовчуванням лише накладає растровий відбиток образу на сцену. Клонування відрізняється й від дублювання тим, що звичайні дублікат постійні та з'являються у панелі спрайтів, тоді як клони не з'являться у панелі спрайтів, і зникнуть, якщо натиснути кнопку зупинки програми. Зіткнення з клоном можна детектувати за допомогою блока

торкається (Ім'я головного спрайту v)?::boolean sensing.

У проекті дозволено не більше 300 клонов водночас, аби уникнути затримок та зупинки програми.

Блоки клонування

У Scratch 3.0 є 3 блоки, пов'язані з клонуванням. Всі вони є у блоках керування.

Створити клон з ()

Головна стаття: Cтворити клон з ()
створити клон з [мене v]

Цей блок зробить клон спрайту, який вказано параметром блоку. У сцені в цього блоку не буде варіанту клонувати самого себе. Клони також можуть клонувати себе.

Коли я починаю як клон

Головна стаття: Коли я починаю як клон
коли я починаю як клон

Цей блок активується, якщо клонувати спрайт, у якому він знаходиться. Він працює тільки у новому клону, а не у інших клонів чи оригінального спрайту. Цього блоку немає у сцені.

Вилучити цей клон

Головна стаття: Вилучити цей клон
вилучити цей клон

Цей кінцевий блок вилучить клон, у якому він активувався. Цього блоку немає у сцені.

Дублювання спрайтів

Клонування не слід плутати з дублюванням. Є один простий спосіб продублювати спрайт: натисніть правою кнопкою миші на спрайт, який хочете дублювати на панелі спрайтів й оберіть "дублювати".

Це продублює спрайт і зробить такий самий, з усіма образами, звуками та скриптами, але за винятком позиції та назви. Якщо продублювати спрайт з активованими скриптами, в дубліката скрипти будуть зупиненими.

Використання змінних

Змінні, створені для всіх спрайтів, будуть однакові для всіх клонів, але змінні лише для одного спрайту будуть приватні для кожного клону.

Повідомлення

Клони приймають повідомлення від головного спрайту, інших спрайтів, іншими клонів та сцени. Повідомлення, відправлені клонами, також приймаються усіма учасниками.

Дивись також

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.