From Test-Scratch-Wiki

"Видача дозволів" означає надання користувачам (дописувачам) вікі дозволів на певні дії у вікі. Відкликання дозволів – це зворотний процес. Керувати дозволами дописувачів можуть користувачі, які належать до групи "Бюрократи", за допомогою відповідної спеціальної сторінки.

Бюрократи

Лише бюрократи в змозі змінювати дозволи, всі інші користувачі, яким знадобилася така дія, мають звертатися до них. Ось перелік бюрократів Скретч вікі. Для тутешньої вузької спільноти їх у нас забагато, але це наслідок багатомовності.

Надання дозволів

Спеціальна сторінка Special:UserRights дозволяє бюрократу налаштовувати членство кожного користувача у групах. Типові групи такі: користувачі, адміністратори, бюрократи. Кожна з цих груп має певні дозволи, які й надаються всім користувачам, що до неї належать.

Типовою задачею є додавання користувача до групи Адміністратори. Це надасть йому додаткові дозволи. Зрозуміло, що це можна робити тільки в тому випадку, коли ти довіряєш цьому користувачеві щодо всіх питаннь: щире бажання розвивати вікі, вміння працювати акуратно й корисно, вміння спілкуватися зі спільнотою. Користувач, який претендує на статус Адміністратора, має перечитати більшу частину довідки і щонайменше Довідка:Адміністратори та дозволи. Тим не менше, слід мати на увазі, що дії Адміністратора у вікі є (майже) цілком оборотні, і це можуть зробити інші адміни. Необоротним є хіба що можливе погіршення стосунків у спільноті. Отже, надання адмінських дозволів одразу кільком представникам спільноти є зазвичай непоганою ідеєю:

  • розподіляє щоденне навантаження, таке як патрулювання сторінок
  • розширює представництво і знижує ймовірність того, що єдиний диктатор захопить владу в спільноті
  • додає вправним дописувачам можливостей для ефективнішого розвитку вікі-проєкту
  • виділяє і в такий спосіб дещо винагороджує активних та розумних представників спільноти

Зростання спільноти

Якщо в даному проєкті декілька адмінів, слід замислитися про створення документів, які б регламентували їхні дії і зокрема взаємодію. Це стосується таких питань, як: коли захищати сторінку, коли слід відкотити дії іншого адміна тощо. З подальшим зростанням спільноти виникне потреба в усталенні правил, за якими надаються та відкликаються додаткові дозволи. Аби ефективно з усім цим поратися, буде необхідно розширити групу "Бюрократи", обираючи туди найбільш довірених адміністраторів. В особливо великих спільнотах надання додаткових дозволів відбувається за результатами голосування користувачів, а відкликання цих дозволів – за висновками комісії, що розбирає випадки некоректних дій чи поведінки. Перспектива потреби в таких процедурах для української Тестової Скретч вікі поки що не спостерігається.

Інші дозволи

Крім видачі й відкликання дозволів, можна дозволити обізнаному дописувачу працювати в режимі "бота", коли його редагування не відбиватимуться у списку нових редагувань.

Дивись також

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.