From Test-Scratch-Wiki

Можливість тих чи інших дій дописувача вікі визначається дозволами. Дозволи зазвичай встановлюються для груп користувачів, а кожного дописувача включають у певні групи і в такий спосіб надають йому дозволи.

Групи в різних вікі можуть бути різними за назвами й дозволами. Зазвичай найважливішими є Користувачі, Адміністратори й Бюрократи.

Звичайні налаштування дозволів

Головною ідеєю вікі є якнайширше залучення користувачів до створення корисного вмісту. Тому звичайні налаштування дозволяють навіть незареєстрованим користувачам вносити будь-які зміни: створювати, редагувати, перейменовувати та вилучати звичайні сторінки, шаблони, категорії, завантажувати файли. Неавторизований користувач в такому випадку ідентифікується за IP-адресою, яку рушій і зазначає там, де має стояти назва облікового запису. Неминучі при такому підході проблеми компенсуються швидким зростанням та активністю спільноти (група "Користувачі"), які виправляють помилки та інше.

Дозволи у Скретч вікі

Скретч вікі, навіть ті, які вже мають робочий статус, на жаль, мають замало дописувачів, не кажучи вже про досвідченіших користувачів. За такої малої спільноти відкриті налаштування призведуть до перевантаження адміністраторів, яких так само не вистачає. Тому було прийнято рішення дозволяти будь-які редагування лише зареєстрованим користувачам (група "Користувачі"). Процедура реєстрації дуже сильно вповільнює розвиток Скретч вікі.

Ти можеш побачити, до яких груп належить твій обліковий запис, в своєму профілі, на сторінці User profile в пункті Member of:.

Адміністратори

Main page: Scratch Wiki:Administrators

Звичайні налаштування MediaWiki надають додаткові дозволи групи групі довірених дописувачів "Адміністратори" (англ. "sysop", скорочення від "system operator"), яких коротко називають адмінами. Це не стільки відзнака, скільки відповідальність і навантаження. Членам групи "Користувачі" дозволено все, що необхідно для забезпечення розвитку проєкту. Додаткові дозволи адміністраторів призначені головним чином для розв'язання суперечок і запобігання заподіянню шкоди вікі-проєкту.

Хто вони такі?

Перелік адміністраторів ти можеш побачити на цій спеціальній сторінці.

Які додаткові дозволи мають?

Найважливіші додаткові дозволи такі:

Контролювати захист сторінок
Головна стаття: Довідка:Захищені сторінки
Захист сторінки не дозволяє її редагування. Адміністратор може редагувати захищену сторінку, а також ставити й знімати захист.
Вилучення та відновлення сторінок
Головна стаття: Довідка:Вилучення сторінки
Напівпостійне вилучення сторінки, – так, що її не буди видно звичайним дописувачам взагалі, навіть в історії редагувань, – робить адміністратор у такий спосіб.
Патрулювати редагування
Головна стаття: Довідка:Патрулювання редагувань
Патрулювання – це спосіб перевірки редагувань, зроблених дописувачами, в координації з іншими адміністраторами.

Бірократи

Main page: Scratch Wiki:Bureaucrats

Ще більше дозволів має група MediaWiki під назвою "Бюрократи" ("bureaucrat").

Хто вони такі?

Перелік адміністраторів ти можеш побачити на цій спеціальній сторінці.

Які додаткові дозволи мають?

Найважливіші додаткові дозволи – на керування членством дописувачів у групах (тобто, видача дозволів) і на заборону дописувачу вносити будь-які зміни.

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.