From Test-Scratch-Wiki
Вітаємо в українській Скретч вікі! Сподіваємося, тобі тут сподобається! Скретч вікі — це енциклопедія знань, створена скретчерами, до роботи над якою можеш долучитися і ти. Цей короткий посібник має на меті допомогти тобі стати вправним дописувачем Скретч вікі.
Задачею Тестової Скретч вікі в цілому є організувати роботу людей з усього світу над матеріалами їхньою рідною мовою. Коли певна мова отримує помітну кількість активних дописувачів та сторінок, для такої вікі створюється окремий сайт і робота дописувачів дещо спрощується, а з їхньої спільноти обираються адміністратори та редактори для керування процесом подальшого розвитку.
- See also: International-Scratch-Wiki-FAQ
Отже, хоча кінцевою метою української Скретч вікі є створення стійкої спільноти дописувачів та, як наслідок, якісного й актуального змісту енциклопедії, проміжним завданням є вихід з тестового режиму на власну "справжню" вікі. Засоби розв'язання цієї задачі такі самі: залучення нових дописувачів, додавання якісного вмісту.
Наразі україньска вікі майже порожня, а загальна кількість її дописувачів з моменту створення складає 4. Тому нашим першочерговим завданням є не створення нових оригінальних сторінок, а відтворення структури англомовної вікі шляхом перекладу її статей. Та навіть англомовна Скретч-вікі не є вільною від дрібних помилок, застарілої інформації й невдалих рішень щодо вмісту. Тож переклад слід робити вдумливо, радше в такий спосіб: прочитати оригінал і переказати його власними словами.
Не бійся помилитися! Це звичайний шлях розвитку. Спільнота саме для того й існує, аби разом виправляти помилки.
Наступні сторінки надають відомості про стиль та зміст сторінок Скретч вікі, а ще про спільноту Скретч вікі та певні важливі правила.
Це лише короткий навчальний посібник. Подробиці слід шукати на інших сторінках.
Також ти зустрінеш далі посилання на "пісочницю", де ти зможеш практикуватися в редагуванні й разом з тим нічого не зламати. Спробуй! А тепер давай розберемося з дописуванням.
Перед початком
Негайно почати працювати з текстами української Скретч вікі у тебе, мабуть, не вийде.
- Тобі потрібен зареєстрований щонайменше 2 місяці тому обліковий запис на сайті Скретч. Писати енциклопедію Скретча мають скретчери, хіба ні?
- Ще слід отримати дозвіл від адміністраторів Скретч вікі. Для цього відкрий це посилання в іншій вкладці і заповни форму запиту — англійською, бо тестовий статус української вікі не дозволяє мати власних адміністраторів.
- Username: користувач із твого облікового запису на сайті Скретча
- Email address: електронна адреса, туди буде надіслано пароль для доступу
- Language wiki: оберіть "українська"
- Additional notes: обов'язково вказати наступне. Розділ: український; код знання мов (див. нижче); чому ти хочеш приєднатися; назву сторінки, зі створення чи виправлення якої хочеш почати. Застосовуй при необхідності перекладач Google.
- Scratch User Verification: скопіюй виділений напівжирним код (8 груп символів через кому), відкрий у новому вікні посилання і зі свого облікового запису додай цей код як коментар до проекту.
- Повернися до заповнюваної форми й надішли її кнопкою Request Account.
- За 1-3 дні (працює людина) дозвіл, радше за все, буде надано й ти отримаєш електронного листа із паролем. Повертайся до української Скретч вікі, натискай у правому верхньому кутку Log In, заходь і можеш працювати.
- Опісля авторизації радимо тобі щонайперше налаштувати українську мову інтерфейсу, тобто перегляду цього сайту. Натисни у правому верхньому кутку сторінки своє імя користувача і з меню обери пункт "Preferences". На першій вкладинці "User profile" знайди вікно, підписане "Language:", та обери в ньому "uk – українська" й натисни кнопку "Save" внизу сторінки. Стало значно краще, чи не так?
Код знання мов
Це дво- чи трилітерний код мови, цифра за яким кодує рівень її знання. Наразі найважливішими для нас є українська (UKR) та англійська (ENG), також можуть трапитися російська (RUS), німецька (DEU) тощо.
Код на прикладі ENG | Коротке пояснення значення |
---|---|
ENG-0 | Сподіваюся щось зрозуміти з перекладачем Google (ставиться необов'язково) |
ENG-1 | (Із допомогою перекладача) приблизно розумію текст та можу відповісти на найпростіші питання |
ENG-2 | Розумію текст і певні деталі, можу щось дописати у статті, але погано |
ENG-3 | Пишу добре і в енциклопедичному стилі, хіба з дрібними помилками |
ENG-4 | Не є рідною мовою, але використовую як рідну |
ENG | Мова повсякденного спілкування, живу в країні, де вона розповсюджена |
ENG-5 | Маю вищу філологічну освіту й професійно застосовую мову |
Типовий очікуваний приклад: UKR, RUS-2, ENG-1 (не копіюй це до запиту, вставляй оцінку власних навичок!).
Далі: Вчитися дописувати→