From Test-Scratch-Wiki

< Ukr:Довідка:Привітання


Редагування сторінки


Натисни "Edit", аби змінити текст статті

Простіше за все виправляти вже наявну статтю. За винятком небагатьох захищених сторінок, для кожної сторінки в меню (під олівцем) є пункт "Edit", який дозволяє її редагувати.

Аби повправлятися в редагуванні, можеш перейти до пісочниці й натиснути цей пункт меню для тієї сторінки. Має відкритися вікно редагування, в якому записано текст сторніки. Цей текст схожий на те, що відображується при перегляді, але має додаткове форматування. Спробуй щось набрати чи змінити. Потім натисни кнопку Save changes внизу сторінки, й побачиш на ній внесені тобою зміни!

Пісочниця

Процедура редагування

Твоє щойно зроблене перше редагування не містило два важливі кроки, які зазвичай роблять при редагуванні сторінок, що читатимуться іншими скртечерами. Отже, на сторінці пісочниці під олівцем знову натисни "Edit", внеси якусь зміну і тепер зроби ці два кроки.

Пояснення

Перший. З кожним твоїм виправленням вважається правильним вносити коротке пояснення в окреме вікно внизу сторінки під назвою Summary:. Воно може бути дуже коротким, скороченням тощо. Приміром, якщо ти виправляєш помилку друку, можна написано просто "друк". Якщо виправлення дрібне, всього кілька символів, слід відмітити галочкою пункт This is a minor edit. До твого тестового редагування пісочниці непогано пасує коментар "Тестування".

Попередній перегляд

Кнопка "Show preview" знаходиться одразу праворуч від кнопки "Save changes" під вікном Summary:.

Другий. Перед збереженням змін слід завжди користовуватися кнопкою Show preview. Тож, закінчивши внесення змін в пісочниці і підписавши пояснення до них, замість кнопки "Save changes" натисни "Show preview". Сторінку буде перезавантажено (твої зміни не втратяться!), і нагорі, вище вікна редагування, можна буде побачити її вигляд при перегляді. Це дуже корисно, в першу чергу тому, що текст сторінки містить також форматування, воно може бути непростим. Попередній перегляд дає змогу пересвідчитися, що в форматуванні немає суттєвих проблем. Також в режимі перегляду легше знаходити дрібні помилки, аніж у вікні редагування. Виправляй знайдені помилки і знову можеш натискати кнопку "Show preview". Головне, не забудь потім, по завершенні процедури, зберегти твої зміни кнопкою "Save changes"!

Збереження сторінки

Аж тепер, коли пояснення внесене і попередній перегляд задовольняє тебе своїм виглядом, роби останній крок кнопкою Save changes.


← Назад: Вітаємо у Скретч вікі!Далі: Про форматування

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.