From Test-Scratch-Wiki

Сторінки HowTo (від анг. how to – як [зробити]) пояснюють читачам, як зробити щось у Скретч чи Скретч вікі у менш технічний спосіб, аніж звичайні статті. Коротко кажучи, це тематичні поради простою мовою.

Як писати сторінки HowTo

Ці рекомендації необов'язкові до дотримання, але задають певний стандарт, який може змінюватися консенсусом спільноти дописувачів української Скретч вікі.

Типова назва.

Окремого простору назв для таких сторінок наразі не передбачено (це питання розв'язуватиметься після виходу української Скретч вікі з тестового статусу), тому при створенні назва має починатися з Ukr:HowTo:.

Текст має читатися легко й бути простим.

Статті HowTo пишуться для аудиторії, абсолютно незнайомій ані зі Скретч, ані з комп'ютерами в цілому.

Є багато способів створити прокручуване тло. Стаття "Ukr:HowTo:Як створити прокручуване тло" має описувати один-єдиний спосіб, який читачу буде легко імплементувати, слідуючи вказівкам статті, та найлегше зрозуміти. Вона наприкінці має містити посилання на інші способи розв'язання цієї задачі, якщо відповідні статті є у вікі.
Стаття має концентруватися на тому, як зробити певну річ, а не на тому, що то таке і як саме воно працює.

Намагайся писати так, як розповідаєш колезі, з яким сидиш поруч, як зробити цю річ.

Приклад можливого фрагменту статей про імпорт зображення у вбудований графічний редактор Скреч.
Стаття HowTo Звичайна стаття
Далі натисни кнопку "Гумка" на панелі інструментів (вигляд вказівника зміниться) і зітри тло імпортованої фотографії. Кнопка "Гумка" панелі інструментів застосовується, зокрема, для стирання тла імпортованих фотографій.
Пояснюй процедуру послідовно крок за кроком.

Задачею статті HowTo є показати користувачу, як щось зробити простим і зрозумілим способом, тому уникай як швидкої та занадто компактної подачі інформації, так і зайвих подробиць.

Стаття HowTo "Як керувати LEGO WeDo" має в одному-двох реченнях пояснювати, що таке LEGO WeDo, потім – як його підключити і як почати керування ним за допомогою Скретч. Подробиці, трюки, іншу загальну інформацію слід залишити для сторінки LEGO WeDo.
Попроси менш досвідчених скретчерів прокоментувати твою нову (чи сильно перероблену) статтю HowTo.

Спробуй на сторінках обговорення навіть незнайомих тобі скретчерів звернутися до них і попросити прокоментувати твою статтю, шукаючи там незрозумілі моменти.

Якщо тобою щойно написано статтю "Як створити пісню звуковими блоками", можеш написати кільком дописувачам щось на кшталт: "Привіт! Я допомагаю Скретч вікі й працюю над статтєю про створення пісень звуковими блоками Скретч. Чи не можеш ти перевірити її й прокоментувати? Я трохи сумніваюся в своєму описі типових ритмів. Ось посилання: <посилання> Дякую!"
Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.