From Test-Scratch-Wiki

Якщо завантаження файлів дозволено адміністратором (авторизованим користувачам Тестової Скретч вікі це доволено), ти можеш завантажувати файли певних типів до сховища вікі. В першу чергу це стосується файлів зображень, які ти хочеш включити до тексту статті. Але можна завантажувати й файли деяких інших типів.

Завантаження файлу

  1. Приготуй файл для завантаження. Упевнися, що це саме той файл, який тобі потрібен. Назва може містити символи українського алфавіту.
  2. У бічній панелі, під заголовком “Tools”, натисни “Upload file.”
  3. Натисни кнопку “Огляд” поряд із підписом “Source filename:”, відшукай і обери потрібний файл на твоєму комп'ютері. Точний напис на тій кнопці залежить від налаштувань твого веб-браузера, це може бути “Browse” чи “Обзор”.
  4. Якщо треба, зміни “Destination filename:” на іншу назву, яка детальніше описує цей файл. Але уникай занадто довгих назв.
  5. Заповни “Summary”. Це рекомендовано робити. Можна, приміром, вказати, що саме зображено і в якій статті плануєш це використати. Також інформацію про ліцензію, якщо файл не належить тобі особисто.
  6. Натисни кнопку “Upload file”.

Якщо файл досить великий, почекай кілька секунд, поки завантаження завершиться. Дуже великі файли рушій не дозволить завантажити взагалі. Коли завантаження завершиться, він поінформує тебе про це.

Використання зображень та сторінок їх опису

По закінченні завантаження файлу він стає доступним для використання на сторінках вікі. Як саме це робити, описано тут: Довідка:Зображення.

Кожен завантажений файл отримує власну сторінку опису в просторі назв File Тестової Скретч вікі. Там знаходиться інформація, надана тобою при завантаженні файлу. Ти можеш змінювати цю інформацію в будь-який момент. Приділяй особливу увагу правам власності на файл – у випадку, якщо файл не був створений тобою власноруч.

Перелік завантажених файлів

Деілька спеціальних сторінок допомагають переглядати завантажені файли й керувати ними. Зайди через бічну панель до “Special pages” (в меню Tools) і побачиш там посилання на сторінки...

  • Gallery of new files - Найновіші завантажені файли; щойно завантажений файл буде першим у переліку.
  • File list - Всі завантажені файли, в зворотному хронологічному порядку.
  • Unused files - Завантажені файли, на які немає посилань на жодній зі сторінок вікі. Можливо, вони більше не потрібні.

Дивись Довідка:Спеціальні сторінки за подробицями щодо інших спеціальних сторінок та доступної на них інформації.

Оновлення версії файлу

Згодом тобі може знадобитися оновити завантажений файл. Приміром, вийшла наступна версія Скретч і зовнішній вигляд інтерфейсу чи окремого блоку, саме зображеного в цьому файлі, змінився. Для цього не слід вилучати файл і завантажувати новий. Знайди на сторінці опису файлу посилання “Upload a new version of this file”. Натиснувши її, отримаєш доступ до того самого інтерфейсу завантаження. Намагайся уникати перейменування завантаженого файлу, а в описі поясни внесені зміни й причину цього. В такий спосіб у вікі збережеться історія змін файлу, зокрема, його попередня версія.

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.