From Test-Scratch-Wiki

Патрулювання редагувань – це можливість позначати редагування в переліку нових редагувань як "патрульовані", тобто "підтверджені". Ця дія потребує дозволів адміністратора.

Хоча будь-який дописувач може зробити відкіт, відкинувши неприйнятне редагування, спільнота може помітити чи не помітити таке редагування. Аби впевнитися, що кожне редагування буде перевірене ще хоча б одним членом спільноти, введено принцип патрулювання. Адміністратори переглядають нові зміни і позначають прийнятні редагування як "патрульовані". Зазначимо, що адміністратор не зобов'язаний детально розумітися на суті змін, в цьому він має такий самий статус, як і представники групи "Користувачі". До неприйнятних редагувань належать очевидні випадки вандалізму, спаму, реклами тощо.

Редагування, позначене патрульованим, вже не вимагає уваги адміністратора: його перевірив хтось із інших адміністраторів вікі.

Позначення редагувань патрульованими

Аби позначити редагування патрульованим
  1. Відкрий нові редагування
    Поряд із непатрульованими змінами стоїть позначка !
  2. Натисни посилання "diff" поряд з описом редагування і перевір його
  3. Аби позначити редагування патрульованим (перевіреним), натисни посилання "Mark as patrolled"

Приховати патрульовані редагування

Відпатрульовані редагування можна приховати у списку нових змін, додавши "hidepatrolled=1" до URL сторінки в такому вигляді:

http://test.scratch-wiki.info/index.php?title=Special:Recentchanges&hidepatrolled=1

Також можна це зробити постійним в особистих налаштуваннях облікового запису з адміністративними дозволами: пункт "Hide patrolled edits from recent changes".

Налаштування рушія

Далі обговорено налаштування рушія MediaWiki.

Ввімкнення

В початкових налаштуваннях MediaWiki 1.4 та пізніших патрулювання ввімкнено. Аби вимкнути його, установи $wgUseRCPatrol в файлі LocalSettings.php на false.

$wgUseRCPatrol = false;

Дозволи

Версія 1.4

В початкових налаштуваннях MediaWiki 1.4 патрулювання дозволене всім авторизованим дописувачам (група "Користувачі"). Обмежити його лише адміністраторами можна, поставивши змінну $wgOnlySysopsCanPatrol в файлі LocalSettings.php на true.

$wgOnlySysopsCanPatrol = true;

Версії 1.5+

В початкових налаштуваннях MediaWiki 1.5 і новіших патрулювання дозволене лише адміністраторам. Аби додати цей дозвіл іншим групам дописувачів, застосовуй змінну налаштування $wgGroupPermissions. Детальніше тут: Manual:User rights management.

Приміром, можна створити окрему групу patrollers лише з цим дозволом:

$wgGroupPermissions['patrollers']['patrol'] = true;

Автопатрулювання

В MediaWiki 1.6 ÷ 1.8 є користувацьке налаштування, доступне всім патрульним. Коли воно ввімкнене, їхні власні редагування автоматично позначаються як відпатрульовані.

Це налаштування неефективне, якщо можливість патрулювання вимкнено як таку на рівні налаштувань вікі.

В MediaWiki 1.9 це налаштування замінено на новий дозвіл "autopatrol", який надано адміністраторам за замовчуванням.

Позначка

Вигляд позначки непатрульованого редагування можливо змінити в CSS. Знак оклику, який застосовується для цього за замовчуванням у переліку нових змін, відформатовано кодом span.unpatrolled.

Дивись також

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.