From Test-Scratch-Wiki

Ця сторінка лише коротко описує функціонування пошуку. Детальнішу інформацію можна знайти на сторінці про пошук в українській Вікіпедії.

Найшвидшим спосібом відшукати певну інформацію у MediaWiki є прямий пошук. У правому верхньому кутку сторінки є поле для вводу Search. Якщо натиснути на його правому краї, поле розсунеться, даючи місце для вводу пошукового запиту. Натискання в іншому місці відкриє окрему сторінку для пошуку з тим-таки полем для вводу запиту. Саме вона нам і потрібна для початку.

Введи свій пошуковий запис у це поле, обери під ним варіант "Вибірково" та познач простори назв "Ukr" і "Ukr talk", а також внизу "Запам'ятати вибір для майбутніх пошуків". Натисни клавішу Enter або блакитну кнопку Search. Всі подальші пошуки відбуватимуться уже в англомовній та в українській Тестовій Скретч вікі. Якщо цих початкових налаштувань не виконати, пошук за замовчуванням відбуватиметься лише в англомовній версії і жодну українську сторінку не буде знайдено. Всіма цими складнощами ми завдячуємо тестовому режиму функціонування української Скретч вікі.

Як це працює

Пошук у Скретч вікі працює так:

  • Розглядаються і назви сторінок, і їхній вміст.
  • Вміст статей розглядається у вихідній (вікітекстовій) формі, тобто таким, яким текст статті виглядає у вікні редагування після натискання "Edit".
  • Якщо фразу взяти в лапки, як і в традиційних пошукових системах, шукатиметься точне словосполучення.
  • Пошук не розрізняє малих та великих літер, приміром, запити "MediaWiki", "mediawiki" та "MEDIAWIKI" дадуть той самий результат.

Обмеження пошуку

Окрема сторінка для пошуку дозволяє детальніше налаштовувати область, в якій пошук відбувається. Так, якщо ти хочеш розширити пошук на шаблони та категорії, відміть галочками ще й пункти "Template" та "Category" відповідно. Призначення різних просторів назв можеш знайти на цій сторінці.

Налаштувати простори назв, у яких відбуватиметься твій пошук, можна також із меню налаштувань. Це можуть зробити тільки авторизовані користувачі (ті, хто увійшли до системи).

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.