From Test-Scratch-Wiki

Повернутися на головну сторінку

Translate: - English - Türkçe - 한국어 - українська мова 
Логотип англійської Скретч Вікі

Скретч Вікі — це інформаційний портал про Скретч, де користувачи знаходять інформацію про функції Скретчу або редагують інформацію самі. Скретч Вікі розвивається Скретчерами, будь-хто може написати статті у неї (навіть ти!). Також, тут можна постигнути базові знання для написання програм на платформі Скретч. Зараз Українська Скретч Вікі ще не є реальною вікі (тобто не має свого окремого домену, навідмінно від реальних Вікі). Є декілька реальних вікі — англійська, німецька, російська, індонезійська ті інші. Навідмінно від англійської чи німецької Скретч Вікі, українська ще не розвинута і має лише декілька сторінок. Ти можеш приєднатися до нас, будь ласка, допоможи нашій Вікі розвиватися!

У Скретч Вікі є Обговорення — спеціальні теми, де можна обговорити статтю з іншими користувачами. Поки що, це - єдиний спосіб прямого зв'язку.

Українською Скретч Вікі займається одна людина, що не дуже добре, тому що Вікі розвивається повільно. Щоб розвиток був швидше, ти сам можеш допомагати їй!

Опис

Опис

Скретч Вікі — вікі, створена Скретчерами для розміщення інформації про Скретч, навчання Скретч і дослідженню його історії. Вікі підтримується Командою Скретч, але її переважно Скретчери. Але іноді, Вікі може включати в себе деякі інші статті, що не відносяться безпосередньо до Скретчу.

Зараз Скретч Вікі налічує у собі близько 103 статті.

У загальному було зроблено 20 933 редагування.

Історія

Історія

Старий логотип Скретч Вікі

6 грудня 2008 року, LukeTek створив Scratch Programming Wiki, яку наповнив згодом сам. Команда Скретч не прийняла його ідею всерйоз. Тому він передав права на управління (права адміністратора) JuiceyBox, який передав Вікі в руки Lucario621. Lucario621 розрекламував Вікі узмішанному форумі, його підтримали багато людей. Але вікі почала наповнюватися сторінками про проекти, Скретчерів та всьому подібному. Потім вікі була почищена, після чого вікі втратила до себе інтерес. Залишилось мало людей, вікі почала розвиватися дуже повільно.

Нарешті, Команда Скретч прийняла вікі. Ідею було вирішено рекламувати на сайті Скретч, але у виникли проблеми: так як це була реклама, і вони розміщувалась не на серверах Скретч, неможливо було з'єднати аккаунти Скретч і Вікі. Для рішення цієї проблеми, andresmh, JSO і Lucario621 переробили Вікі на серверах Скретч[1].

Вікі на інших мовах

Вікі на інших мовах

Команда Скретч підтримує творців іншомовних Вікі. Зараз я збираю україномовних Скретчерів, щоб зібрати свою власну Українську Вікі.

Логотип німецької Скретч Вікі

Німецька Скретч Вікі

Це перша неанглійська Скретч Вікі. Історію веде з лютого 2012 року, і має більш ніж 1500 статтей (на січень 2019). Найактивніши користувачі — виходці Німеччини, Австрії та Швейцарії.

Ця Вікі розміщується окремо від основної Вікі, так як Команда Скретч дала стартовий капітал на розвиток віки окремо від основного проекту, проте движок і тема для останнього використовується така ж як і в англійській версії. MediaWiki, які використовуються на різних Вікі-проектах, можуть взаємодіяти з допомогою Інтервікі. Англійська та німецька Вікі, наприклад, скріплені саме таким способом [2]

Логотип німецької Скретч Вікі

Індонезійська Вікі

Ідея створити індонезійську Вікі з'явилася у 2013 році, але не мала популярності до 2014 року[3]. Після зв'язку з одним із адміністраторів німецької Скретч Вікі, індонезійська Вікі народилась 5 вересня 2014 року[4]. Перша стаття була про Тло[5]. Зараз Вікі налічує близько 100 сторінок.

Логотип німецької Скретч Вікі

Російська Вікі

Російська Вікі була створена 16 березня 2014 року на сайті вікі [6] [7]. На той момент Вікі була зовсім маленькою. У лютому 2015 Вікі переїхала на новий домен - https://scratch-ru.info.

Українська Вікі

Наша Вікі з'явилася нещодавно - у січні 2019 року. Поки її наповнює і редагує один участник - Camera_Plus. Вікі ще немає свого домену та логотипу і в ній ще дуже мало статтей. Але ти можеш допомогти їй, приєднавшись до нас!
Щоб приєднатися до нас, прочитай Інструкцію Як Писати Статті. Дякуємо вам!


Довідка

  1. Template:Https://scratcharchive.asun.co/forums/viewtopic.php?id=37179
  2. en: Scratch Wiki talk: Community Portal / Archive 55 # Please start with Interwiki
  3. http://scratch.mit.edu/discuss/topic/12655
  4. http://scratch-indo.info
  5. індонезійській варіант статті про Тло
  6. http://ru.scratch.wikia.com/wiki/Служебная:WikiStats
  7. http://ru.scratch.wikia.com