From Test-Scratch-Wiki

Спрайти, незалежно від того, знайдені вони в бібліотеці спрайтів, намальовані користувачем чи вивантажені з комп'ютера, є об'єктами, що виконують дії в проекті. Хоча сцена також може містити в собі скрипти, та більшість проектів мають щонайменше один спрайт, адже вони можуть переміщуватись.

Створення спрайту

В правому кутку редактора проектів є іконка. Якщо потримати деякий час на ній вказівник миші, ви зможете обрати, як саме створити спрайт:

  • Клавіша з мордочкою Скретч Кота та знаком “+” в правому верхньому кутку дозволяє вам обрати спрайт з бібліотеки.
  • Клавіша з пензликом дозволяє вам створити свій образ та розпочати з нього новий спрайт.
  • Клавіша з коробочкою та стрілкою, що вистрибує з неї, дозволяє вивантажити вам зображення та використати його як образ спрайту.
  • Клавіша з камерою дозволяє зробити знімок і застосувати його як образ, з якого розпочати новий спрайт.

Коли спрайт створено, його буде переміщено в випадкове місце на сцені, зазвичай навколо центру, і спрайт відкриється у вікні, яке ви зараз переглядаєте.

Скриптинг

Кожен спрайт у проєкті Скретч має власну область скриптів. Користувач надає спрайту інструкції, як поводитися, - рухатися, зокрема, - зчіплюючи блоки разом в області скриптів. Подвійне натискання блоку в області скриптів змушує спрайт реагувати, виконуючи дію, визначену натиснутим блоком. Аби відкрити область скриптів спрайта, натисність ескіз цього спрайта на панелі спрайтів редактора.

Відображення спрайта можна змінювати за допомогою образів. При редагуванні проєкту можна натиснути вкладку "Образи" та обрати необхідний або вручну виконати блок, який змінює образ. Нові образи можна імпортувати, створювати та редагувати у графічному редакторі Скретч.

Певні спрайти містять хоча б один звук. На відміну від образів, звуки опціональні, спрайт може не містити жодного. Вкладка "Звуки" дозволяє створювати, вилучати та змінювати звуки в звуковому редакторі Скретч. Відтворити звук можна в тому редакторі або за допомогою відповідних блоків.

Спрайти можна експортувати з усім їхнім вмістом: костюмами, скриптами, звуками, - а потім за потреби імпортувати в інший проєкт. Для експорту слід натиснути праву кнопку миші на ескізі спрайту в панелі спрайтів і обрати пункт "зберегти до локального файлу". В інший спосіб спрайт можна перетягти до сховку й витягти звідти в інший проєкт; так спрайт не буде збережено на локальному комп'ютері користувача.

Зміна стандартного спрайту

Коли ви створюєте свій проект, в ньому вже створено спрайт Скретч Кота без скриптів. Починаючи з версії Скретч 1.4 ви можете змінити його, експортуючи зображення з назвою default.sprite і розміщуючи в папці образів.

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.