From Test-Scratch-Wiki

Welcome to the Test Scratch Wiki!
We're glad to have you here! The Scratch Wiki is a giant wiki which anyone including you can contribute and edit. With 116 articles, 119 users, 14 active users, 15,648 edits and 1,700 files, the Scratch Wiki has been thriving since December 6, 2008.

Here's your first stop: the "Welcome" tutorial.

Welcome!

For a quick summary of the tutorial, see the:

Cheatsheet

Questions? Ask on the Community Portal!

We hope you'll make great edits!
Community Guidelines banner.jpg


└─post by kenny2scratch (talk|contribs) 08:07, 19 February 2018 (CET)

Dear Dilek10, I'm happy that your and your friends startet the the task of a Translation Turkish. I hope you make it to the point described here: International-Scratch-Wiki-FAQ#When will "my wiki" be transferred from "test"-Wiki to a "real"-Wiki? but it's a long way.I Hope you'll find more Turkish Scratcher that join to help you. When I loked here I first was exited how much you already translated, but than I looked into the articles and saw that most of them were still English...ok, still lots of work to do. Think of the advice at the end of this section: International-Scratch-Wiki-FAQ#Does it make sense to copy-translate Articles from the English Scratch-Wiki?. I wish you success! Mtwoll (talk) 14:06, 9 May 2020 (UTC)
Oh... Well, I didn't start the wiki. When I first joined here, the articles and basic stuff were there... But they were all English, I know. I'm still translating them. So far, the ones that have been fully translated are the articles on Scratch Cat and Scratch Team. But still, thank you!
Dilek10 (talk) 09:04, 10 May 2020 (UTC)

Sadece bir şey söylemek istiyorum

Merhaba. Senin Wiki Wednesday forumundaki yorumunu gördüm fakat orası diğer vikilerin başvurması için kullanılmıyor. https://goo.gl/forms/z3XqLYZD6mqoN4Su1 Burayı kullanmanı tavsiye ederim ya da Türkçe forumunda zaten onunla ilgili bir yer var, orayı da kullanabilirsin.
└─post by Ahmetlii (talk|contribs) 07:23, 15 May 2020 (UTC)

Ah, teşekkürler! Dilek10 (talk) 11:27, 15 May 2020 (UTC)

Merhaba Dilek10! Selam, ben ilbailba!

Merhaba Dilek10. Ben ilbailba. Beni buraya (sanırım yaklaşık 1 ay kadar önce) ahmetlii davet etti ve o günden beridir buradayım. Açıkçası buraya gelmeden önce Wikipedia'nın ne olduğunu bile bilmiyordum. Ama buraya geldikten sonra makaleleri çevirmeye başladım ve gerçekten bundan çok memnunum. Hatta artık çeviri yaparken sayfalar kafama da oturmaya ve ezberlemeye başladım. Ve artık birçok Wiki sayfası hafızamda duruyor ve bu inanılmaz! Her neyse, dediğim gibi, ahmetlii ile zaten tanışıyorum ama başka kişileri de tanımak istedim. Bazı sayfalarda ismini gördüm, seninle tanışmak istedim ve işte buradayım. Açıkçası Scratch sitesinde yazanlar hariç tüm terimler ve tanımlar Wiki'yi baz alıyor. Yani çoğunlukla Wiki olan aslı temel alındığı için burası çok ince bir nokta. Bu yüzden buranın çevirisi gerçekten çok önemli çünkü insanlara burası referans olacak, burası temel olacak. Umarım bu kadim (:D) görevi hep birlikte başaracağız. Tanıştığıma memnun oldum :).

Bazı kişisel bilgilerim: Yaşım: 15 (2007 Aralık) Türkiye, Kocaeli Scratch geliştiricisi Righteous Game Studio'nun kurucu ortaklarından Wiki'yi severim :)

(Not: Bu mesajı gecenin 02:24'sinde yazıyorum. Yani bazı yazdıklarım anlamsız veya gereksiz olabilir. Ve bu benim ilk Kullanıcı tartışmam. O yüzden de hatalar olmuş olabilir. Sürç-i lisan ettiysem affola. İyi günler/akşamlar/geceler!)

Aaaaa ben de 2007 Aralık doğumluyum! Ama dur, o zaman yaşın şu an 14 olur. Neyse. Hoşgeldin! Dilek10 (talk) 17:05, 28 March 2022 (UTC)
Aslında 14 yaşını bitirdim. Yani şu anda 15 yaşının içindeyim. Bu çoğu zaman kafa karıştırıcı oluyor :( Bu yeni doğran bir çocuğa 0 yaşında demek gibi. Aslında 0 yaşında bir insan yaşayamaz, bu yüzden de yeni doğran çocuklar genelde 1 yaşında kabul edilir. Bence bununla ilgili biraz da. Çok kafaya takmıyorum :)
Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.