From Test-Scratch-Wiki
Перенаправлення застосовуються для автоматичного переходу від одної сторінки до іншої при навігації. Вони дуже корисні, коли одна й та сама стаття може мати варіанти (синоніми) назви чи коли назва може записуватися з різною орфографією або пунктуацією.
Повний перелік наявних сторінок перенаправлень можна бачити на цій спеціальній сторінці.
Створення перенаправлення
Називатимемо тут сторінку, з якої має відбуватися автоматичне перенаправлення, синонімом, а сторінку, куди воно відбуватиметься, – оригінальною. Отже, почни редагування сторінки-синоніму. Це може бути як створення нової сторінки, так і редагування вже наявної. Якщо на цій сторінці є якийсь текст, його слід прибрати, а з самого початку найпершого рядку записати таке:
#REDIRECT [[оригінальна сторінка]]
де оригінальна сторінка – точна назва сторінки (поки що теж із префіксом Ukr:), на яку відбуватиметься автоматичний перехід. В розмітці "redirect" не розрізняються великі та малі літер, але перед і після символу "#" не повинно бути пропусків.
Будь-який текст перед вищезазначеним тегом перенаправлення зламає схему й перенаправлення не працюватиме. Будь-який текст (за винятком тегу "Category:") починаючи з наступного рядка після тегу перенаправлення буде проігнорований, його краще прибрати взагалі. Але категоризація працюватиме як звичайно.
Як зазвичай, тобі слід перевірити результат за допомогою кнопки "Preview" внизу вікна редагування. Має відобразитися сторінка з посиланням на існуючу оригінальну (тобто блакитним посиланням). Якщо назву оригінальної сторінки вказано неточно, посилання відобразиться червоним, при цьому не слід зберігати сторінку синоніма.
Перегляд перенаправлення
Після позначення якоїсь сторінки-синоніма як сторінки перенаправлення, ти більше не зможеш потрапити до цієї сторінки при звичайному перегляді (хоча її назва відображуватиметься в результатах пошуку). Але на оригінальный сторінці, після назви статті, стоятиме примітка про перенаправлення, яка містить правильне посилання для того, аби потрапити на сторінку-синонім. Перехід за цим посиланням відобразить сторінку синоніма з великою вигнутою стрілкою та посиланням на оригінальну сторінку. Це виглядатиме приблизно так:
Потрапивши до сторінки-синоніма, ти можеш виконувати всі звичайні для вікі дії. Приміром, перейти на (чи створити) сторінку обговорення, аби обговорити це перенаправлення; переглядати історію змін; редагувати сторінку, якщо слід змінити категоризацію чи перенаправлення стало помилковим з інших причин (як-от перейменування оригінальної сторінки).
Подвійні перенаправлення
Подвійним (чи вкладеним) перенаправленням називають сторінку-синонім, яка посилається на інший синонім, тобто на інше перенаправлення. Така схема не працюватиме: натомість читача буде спрямовано одразу на оригінальну сторінку (кінцеву ціль). Це обмеження за домовленістю, аби уникати безкінечних циклів та утримувати всю структуру найпростішою.
Тим не менше, ти можеш шукати подвійні перенаправлення та вилучати їх, замінюючи звичаними (прямими). Можливо, тобі доведеться цим займатися після перейменування сторінки. Подвійні перенаправлення можна відшукати за допомогою функції "What links here" бічної панелі, або ж безпосередньо у повному переліку таких перенаправлень на цій спеціальній сторінці.
Коли перенаправлення потрібне
- Стаття може мати іншу назву, яка не зовсім очевидна. Приімром, Glitch перенаправляє на Bug, хоча це досить різні речі.
- За синонімічною назвою статтю, радше за все, шукатимуть.
У Скретч вікі типовий приклад перенаправлення надають статті про блоки. Звичайна назва блоку – це текст, який радше за все шукатимуть користувачі вікі. Але точна назва статті має відображувати той факт, що ця фраза є саме назвою блоку, тому точна назва статті про блок містить наприкінці вказівку "_(блок)".
Коли перенаправлення не потрібне
- Невеликі зміни назви
- Заміна великих літер на малі й навпаки
- Виправлення дрібних помилок
- Змінення подробиць пунктуації
Перенаправлення поміж категоріями
Не створюйте перенаправлень між сторінками категорій. Категоризація сторінки в категорію-синонім не віднесе її до оригінальної категорії, тобто функціонал категоризації частково втрачається.