From Test-Scratch-Wiki

Змінювати вміст Скретч вікі дуже просто. Лише кілька натискань кнопки миші.

  1. Натисни олівець у правій верхній частині сторінки.
  2. Обери “Edit” в текстовому меню.
  3. Внеси свої зміни до тексту сторінки.
  4. Натисни кнопку “Show preview”, аби перевірити, як виглядає змінена тобою сторінка.
  5. Натисни кнопку “Save page”.

Ось і все!

Правила, традиції та форматування

Перше правило редагування вікі таке: проявляй сміливість. Працюй і не бійся помилитися. Інші члени спільноти можуть пізніше виправити помилки, яких ти, можливо, припустишся, тож повір у себе й починай! Редагування може стосуватися сила силенна правил, домовленостей і традицій, але "правило сміливості" переважає їх усіх.

Взагалі, намагайся писати зрозуміло й повно, завжди з метою покращити вміст вікі. Корисним редагуванням може бути як створення нової сторінки чи розділу з купою нової інформації, так і просте виправлення помилки друку.

Коли тобі треба застовувати якесь форматування, як-от новий підзаголовок чи напівжирний текст, ти робиш це за допомогою вікі синтаксису. Стаття довідки про форматування розповідає про окремі поширені способи. Як робити посилання та інші цікаві речі, можеш дізнатися з довідки щодо редагування.

Описи

Короткий опис змін

Поле, куди вводиться короткий опис змін.

Вважається гарним стилем, перш ніж зберегти зміни, додати коротку нотатку-опис цих змін в поле Summary:. Особливо цим не переймайся і не гай зайвого часу, вигадуючи найкраще пояснення; спробуй надати короткий опис суті виправлень (як-от "помилка друку" чи "більше інформації щодо соняшників") чи то пояснення причини ("застаріла інформація"). На твоїй сторінці налаштувань у тебе є можливість ввімкнути попередження при спробі запису змін без такого опису: "Reminder: You have not provided an edit summary. If you click "Save page" again, your edit will be saved without one."

Цей опис зберігається разом із внесеними тобою змінами й допомагає іншим відслідковувати зміни у вікі.

Опис файлу

Поле, куди вводиться опис завантаженого файлу.

Опис файлу – це коротке пояснення, що містить цей файл і навіщо його завантажено. Прикладом такого опису може бути текст "Фото соняшника для майбутньої статті", чи "Для моєї сторінки користувача". В останньому разі вважається правильним починати назву файлу твоїм ім'ям користувача, аби вона не перетнулася з назвами інших подібних файлів. Так, "Моє фото.jpg" буде невдалою назвою для твоєї фотографії.

Попередній перегляд

Кнопки показу попереднього перегляду і внесених змін.

Правильним підходом є використання кнопки “Show preview”, аби переглянути, як відобразяться ствої зміни, перш ніж їх зберегти. Це корисно тому, що кожна, навіть найдрібніша, зміна сторінки відтворюється іншим як окреме редагування. Саме перегляд сторінки висвітлює проблеми, тож краще виправ усе, що знайдеш, одразу, аніж потім додавати до сторінки ще кілька дрібних редагувать. Хоча це й не так суттєво. На твоїй сторінці налаштувань є опція, вмикає якої надає відображення попереднього перегляду, щойно ти починаєш редагувати текст.

Показати зміни

Іншу, не таку популярну, опцію надає кнопка “Show changes”. Вона дозволяє порівняти поточну версію статті зі зміненою тобою версією, чітко виділивши зміни.

Інші способи редагування

У вікі ти можеш створити нову сторінку, перемістити (чи перейменувати) існуючу сторінку й навіть вилучити сторінку, хоча ця остання можливість зазвичай надається лише адміністраторам.

Пам'ятай, що всі твої зміни повинні мати на меті покращення вмісту вікі.

Обговорення

Кожна стаття має власну “сторінку обговорення”, де ти можеш ставити питання, висловлювати пропозиції та обговорювати внесені зміни. Дивись довідку щодо сторінок обговорення.

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.