From Test-Scratch-Wiki

< Ukr:Довідка:Привітання


Форматування


Головна стаття: Довідка:Форматування

Форматування статті у Скретч вікі трохи відрізняється від роботи у звичайному текстовому редакторі. Замість чіткого дотримання правила WYSIWYG ("What You See Is What You Get", тобто все, що можна зробити, досяжне в меню, чи то піктографічному, чи то текстовому), Скретч вікі застосовує спеціальні текстові коди для керування форматуванням сторінки й тексту на ній. Логіка дещо схожа на теги HTML, і окремі ці теги також є частиною дозволеного форматування Скретч вікі. Тутешня мова форматування знана як Вікітекст (або Вікі-розмітка) і була створена для спрощення редагування.

Напівжирний та курсив

Часто застосовуються вікі-теги для напівжирного та курсиву. Це досягається оточенням слова чи фрази кількома прямими апострофами ('):

Ти вводиш Тобі відображує
''це курсив'' це курсив
'''це напівжирний''' це напівжирний
'''''це напівжирний курсив''''' це напівжирний курсив

У Вікі, назва статті, коли вперше зустрічається всередині статті, пишеться напівжирним. Приміром, так виглядає початок статті Ukr:Блок:

Блок - частина пазлу, яка використовується для створення коду...

Курсив можна застосувати для назв книжок, кінофільмів, музичних альбомів та відеоігор. Якщо стаття саме про такий об'єкт, замість простого напівжирного застосовується напівжирний курсив.

Заголовки та підзаголовки

Заголовки та підзаголовки надають спосіб впорядкування інформації у статті. Якщо обговорюється дві чи більше різних теми і на кожну потрібно кілька абзаців, читати статтю буде легше, якщо обговоренню кожної теми передуватиме заголовок, тобто статтю буде розбито на розділи.

Заголовки створюють в такий спосіб:

Ти вводиш Тобі відображує
==Форми Блоків==

Форми Блоків

===Блоки-Шапки===

Блоки-Шапки

Якщо у статті зустрічаються щонайменше чотири заголовки, перед першим із них автоматично створюється таблиця змісту. Спробуй створити заголовки різного рівня у пісочниці. Ти також можеш примусово поставити таблицю змісту у будь-якому місті, написавши там __FORCETOC__, але робити це не рекомендується.

HTML

Головна стаття: Довідка:HTML

Вікітекст надає всі можливості для форматування сторінок згідно із правилами Скретч вікі, тому знати HTML необов'язково, хоча теги HTML часто застосовуються для детальнішого форматування, зокрема, кольорів, стилей абзацу та тексту, розмітки сторінки в цілому.


← Назад: Вчитися дописуватиДалі: Створення посилань

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.