From Test-Scratch-Wiki

< Ukr:Довідка:Привітання


Створення посилань


Головна стаття: Довідка:Посилання

Посилання з одної статті на інші є дуже важливим елементом. Вони дозволяють читачу швидко перемикатися між статтями спільної тематики, що додає зручності використанню Скретч вікі. Посилання створювати легко.

Як створити посилання

Аби послатися на ішшу статтю Скретч вікі, впиши її точну назву (повну, тобто із префіксом Ukr:) у квадратних дужках. Це називається вікі-посиланням, приміром:

[[Ukr:Блок]]

Читачеві це відобразиться як: Ukr:Блок. Якщо статті, на яку створено посилання, не існує, воно відобразиться червоним, інакше блакитним.

Якщо тобі потрібно послатися на статтю, а користувачеві на місці посилання відобразити інший текст, в квадратних дужках після назви сторінки додай вертикальну риску "|" (кнопки SHIFT + BACKSLASH на англомовній клавіатурі), за якою впиши потрібний для відображення текст. Приміром:

[[Ukr:Блок|блоки]]

відобразиться так: блоки.

Можна також послатися на певний підрозділ сторінки, це робиться так:

[[Ukr:Блок#Зчіплюючі Блоки|зчіплюючі блоки]]

що відобразиться як: зчіплюючі блоки.

Якщо тобі треба виділити посилання курсивом чи напівжирним, оточи набране посилання відповідною кількістю прямих апострофів:

''[[Ukr:Блок|блок]]''

що відобразиться як: блок.

Особливі випадки посилань

Будь ласка, звертай увагу на те, аби всі посилання були правильними. Якщо сторінка, на яку йде посилання, існує, воно має відображуватися блакитним. Слід бути уважним ще й тому, що окремі різні сторінки можуть мати дуже подібні імена. Розрізняти їх допомагають сторінки "disambiguation", чи то сторінки вибору значення, які самі по собі не є статтями, а лише містять перелік назв схожих статей із посиланнями на них. Навігацію Скретч-вікі спрощують іще й сторінки-перенаправлення, які задають синонімічну назву для існуючої статті. Так, сторінка Коли я починаю як клон є насправді перенаправленням на сторінку із усталеною назвою сторінок про блоки Коли я починаю як клон (блок).

Коли створювати посилання

Додавання посилань до сторінок спрощує користування Скретч-вікі, але забагато посилань на сторінці можуть відволікати увагу читача. Більшою мірою це вірно для підрозділів, тоді як початок статті зазвичай має містити досить багато посилань. Аби уникати зайвих посилань, створюй посилання на іншу сторінку лише тоді, коли у тексті слово чи фраза, що стосуються тої сторінки, зустрічаються вперше. Також не слід створювати посилань для поширених термінів, як-от Скретч або веб-сайт, навіть попри те, що сторінки з такими назвами можуть існувати у Скретч вікі.

Перегляд вже існуючих статей допоможе тобі на практиці зорієнтуватися, коли слід створювати посилання, а коли краще без нього обійтися.

Категорії

Головна стаття: Довідка:Категорії

Можна також класифікувати статтю до певної категорії – групи сторінок на подібну тему. Для цього наприкінці сторінки додай [[Category:Ukr/]], а після косої риски впиши назву потрібної категорії. Приміром, ось посилання на категорію, до якої мають належати всі статті про блоки Скретч: [[Category:Ukr/Блоки]].

Дуже важливо відносити статті до певних категорій, аби читачеві було простіше орієнтуватися в інформації Скретч-вікі. Найпростіший спосіб з'ясувати, до яких категорій слід включити твою статтю, – це подивитися на інші статті схожої тематики і знайти потрібні категорії там.

Спробуй перевірити здобуті тут знання в пісочниці.


← Назад: ФорматуванняNext: Сторінки обговорення

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.