From Test-Scratch-Wiki

Коли не слід вилучати сторінку

Типовою причиною для вилучення сторінки є повна неприйнятність або невідповідність її вмісту задачам даної вікі. У всіх інших випадках слід обрати м'якший спосіб розв'язання проблеми, зокрема:

  • Сторінка має інакше називатися - див. Довідка:Перейменування сторінки.
  • Вміст має бути доданий до іншої сторінки - перенеси вміст і перетвори спорожнілу сторінку на перенаправлення.
  • Така інформація уже представлена на іншій сторінці - видали дублікат, залишивши на його місці перенаправлення. При таких діях стара назва сторінки може допомогти комусь іншому відшукати потрібну інформацію.
  • Інформація на сторінці застаріла - Зміни форму дієслів, поставивши усі в минулому часі, аби перетворити інформацію на історичні дані. Або ж познач всю статтю чи її частину як застарілу, застосувавши шаблон {{Outdated}} для статей чи {{OutdatedImage}} для зображень.

Вилучення виправдане лише тоді, коли назва сторінки цілком неприйнятна або некорисна. В будь-якій іншій ситуації злиття зі створенням перенаправлення є кращим способом дій.

Пропозиція змін

Визначення прийнятних назв для вмісту і статей вікі може бути непростим, і воно часто спричиняє дискусії у вікі-спільноті. Якщо підхід, що наразі видається тобі правильним, разом із тим не єдино можливий і комусь таке рішення може не сподобатися, спочатку запропонуй свої зміни спільноті. Зручніше за все залишити свою пропозицію на сторінці обговорення відповідної статті чи зображення; аби звернути увагу спільноти на проблему, до цього можна додати особисті повідомлення кільком дописувачам на їхніх сторінках обговорення з проханням висловитися з цього питання.

Коли сторінку слід вилучити, але в тебе немає дозволу на це, номінуй її на вилучення шаблоном {{Delete}}. Це так само дасть спільноті час на оцінку правомірності вилучення.

Виправлення посилань

Посилання "What links here" бічної панелі надасть інформацію про те, які інші сторінки вікі посилаються на дану. Завжди перевіряй це, перш ніж вилучати (або перейменовувати) якусь сторінку. Ці пов'язані сторінки слід виправити, аби посилання на них відображали твою зміну.

Вилучення як таке

Звичайні дописувачі не мають дозволу на повне видалення сторінки вікі. Це свідомий вибір розробників рушія MediaWiki, і саме завдяки йому система вікі взагалі працює. Кожну операцію редагування, зокрема перейменування чи вилучення, може відкотити будь-який дописувач вікі. Такий тимчасовий спосіб вилучення не веде до суттєвої перевитрати місця у сховищі, а для користувачів вікі стаття виглядає вилученою, коли вона лише має відповідну позначку для рушія.

Адміністратори та, можливо, досвідченіші дописувачі вікі мають дозвіл на майже повне видалення сторінок. Звичайний їхній спосіб дій такий: переглядати перелік сторінок, позначених як вилучені, і за певний час вилучати їх повністю. Якщо з якоїсь причини тобі треба пришвидшити цей процес, звернись особисто до представника цих груп дописувачів.

Дивись також

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.