From Test-Scratch-Wiki

Кожна сторінка вікі пов'язана із власною сторінкою обговорення, яку можна використовувати для дискусій та спілкування з іншими дописувачами. Сторінки обговорення доступні за допомогою вкладки "Discussion" в меню під олівцем вгорі кожної звичайної сторінки; це посилання може бути червоним, якщо відповідна сторінка обговорення ще не була створена. Для того щоб додати свій коментар, просто відредагуйте сторінку обговорення як звичайну сторінку вікі. Сторінка обговорення насправді дуже схожа на інші сторінки, але розташована в іншому просторі назв, для того, щоб відділити обговорення від статей. Ви можете її редагувати, посилатися на неї, отримати історію її змін - так само, як і з будь-якою іншою сторінкою.

Домовленості щодо формату обговорення

Спільнота дописувачів може встановити додаткові рекомендації, але загальноприйняті наступні.

  • Завжди ставте ваш підпис під вашим текстом. Використовуйте синтаксис вікі "чотири тільди" ~~~~ (є в шаблоні внизу при редагуванні сторінки, під "Sign your username:").
  • Нову дискусію починайте із ==заголовку рівня 2== унизу сторінки.
  • Розмічайте відповіді двокрапками (:) на початку рядків.

Редагування дискусій

На сторінці обговорення є технічна можливість виправляти свої зроблені раніше твердження й навіть змінювати твердження, зроблені іншими. Як будь-яка інша сторінка вікі, вона дозволяє будь-які зміни. Але це робити неетично, до того ж всі зміни сторінки обговорення, як і будь-якої іншої сторінки вікі, протоколюються, і журнал змін доступний кожному. Тому звичайний режим роботи зі сторінкою обговорення має на увазі лише додавання тексту до неї. Тим не менше, таке редагування дискусії вважається прийнятним в разі...

Зміни заголовку дискусії
Змінюйте чи доповнюйте формулювання заголовку з метою точніше описати предмет дискусії. Інформативні заголовки стають в нагоді, коли кілька дискусій заповнюють всю сторінку.
Переносу дискусії на іншу сторінку
Якщо дискусію почато не в тому місці вікі й вона краще підпадає під іншу сторінку обговорення, ви можете її перенести, просто вирізавши тут і вставивши туди. Ця дія може збити з пантелику її учасників, але інколи вона буває необхідною для притримування охайності. Можна також залишити дискусію в невірному місці на кілька днів/тижнів, анонсувавши її переніс. Також можна на її старому місці або навіть в короткому описі зміни залишити посилання на нове.
Видалення застарілих дискусій
Дискусії часто залишаються на сторінці обговорення надовго, навіть після того, як предмет дискусії перестає бути актуальним. Зазвичай непогано комусь закрити дискусію фразою в дусі "Гадаю, проблема розв'язана", але раніше чи пізніше приходить час для видалення давніх розмов (звичайно, вони залишаються в історії редагувань сторінки обговорення). Може бути краще облишити цю дію адміністраторам чи досвідченішим дописувачам.
Розділення теми на кілька різних обговорень
Це може бути адекватною дією, якщо хтось підняв одразу кілька проблем, які слід обговорювати окремо. Але завжди слід поважати слова своїх колег. Чи матимуть вони взагалі сенс, якщо ви розділите дискусію?

Створення статей - Обговорення статей

Зазвичай краще концентруватися власне на створенні статті вікі, а розмови на сторінках обговорення мають лише підтримувати цей процес. Тема обговорення так чи інакше має стосуватися питання: що слід зробити для покращення обговорюваної статті. Пам'ятайте, що редагування статті часто є ефективнішим способом комунікації. Це може бути складнішим, бо вимагатиме від вас балансування ваших поглядів із думками інших, але також буде кориснішим. Саме в такий спосіб спільнота вікі-дописувачів посуває справу. Часто видається природнішим ввійти у палку суперечку на сторінці обговорення (чи в будь-якому іншому контактному каналі), але насправді сам текст вікі-статті пропонує потужні засоби для досягнення золотої середини. Думайте про те, яким чином відбити в статті обидві протилежні точки зору (приміром, переліком переваг та недоліків), і ви з подивом побачите, що предмет дискусії зникне.

Сторінка обговорення користувача

Сторінка "User talk" є сторінкою обговорення, пов'язаною із чиєюсь сторінкою "User". Це місце для передачі повідомлень певному користувачу вікі.

Ця сторінка надає функції системи обміну повідомленнями. Користувач отримує виразне попередження приблизно такого вигляду про те, що на його сторінці обговорення є непрочитані ним повідомлення:

Це повідомлення виникатиме постійно, на кожній сторінці вікі, доки адресат повідомлення не відвідає свою сторінку обговорення.

Адресат також може отримувати повідомлення електронною поштою, але на це не завжди слід покладатися, тому що ця можливість вимагає від адресата коректної поштової адреси та її підтвердження. Якщо вам не вдається отримати відповідь на ваше повідомлення, залишене на сторінці обговорення користувача, спробуйте знайти інші його контакти, - можливо, вони наявні на його особистій сторінці.

Зверніть увагу, що такі повідомлення не є приватними, до вашої розмови можуть приєднатися інші допистувачі.

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.