From Test-Scratch-Wiki

< Ukr:Довідка:Привітання


Сторінки обговорення


Головна стаття: Довідка:Сторінки обговорення

Сторінки обговорення є ключовою функцієї Скретч вікі. Будь-яка вікі – це щонайперше спільнота, а спільнота має спілкуватися. Сторінки обговорення пропонують місце для дискусій щодо статей та інших проблем вікі. Звісно, їх не слід використовувати як чат-кімнати, імпровізовані трибуни та для обговорення загальних питань, не пов'язаних прямо зі змістом обговорюваної статті.

Якщо в тебе є якесь питання, нерозуміння чи коментар, що стосується певної сторінки (статті), висловись на відповідній сторінці обговорення, але не в самій статті. На сторінку обговорення легко перемкнутися з будь-якої, натиснувши пункт меню Discussion справа нагорі під олівцем. Якщо тобі при цьому пропонують створити сторінку, це нормально. Сторінки обговорення спочатку порожні й створюються в міру потреби.

Якщо в обговоренні ти відповідаєш на чиїсь слова, пиши свій коментар просто під ними, зробивши правильний відступ. Якщо відкриваєш нову тему бесіди, це має бути новий підрозділ внизу сторінки.

В дискусіях обов'язково слід представлятися, тобто підписувати власні коментарі. Наприкінці тексту твого коментаря набери ~~~~, і при збереженні сторінки рушій сам підставить на місце цієї позначки правильне посилання на твій профіль і час запису. Для зручності, внизу кожної сторінки редагування є шаблон, в якому під заголовком Sign your username можна знайти цю позначку; натискання мишкою вставляє її туди, де у вікні редагування знаходиться текстовий курсор.

Сторінки обговорення дописувачів

Кожен, хто має підтверджений обліковий запис на Скретч вікі, так само має у розпорядженні власну сторінку обговорення, де інші учасники спільноти можуть залишати для нього повідомлення. Якщо в тебе є нове повідомлення, після входу у вікі (коли у вікні вгорі праворуч відображується твоє ім'я користувача), Скретч вікі писатиме повідомлення вгорі сторінки "You have new messages", з посиланням на твою сторінку обговорення.

Відповісти на повідомлення можна двома способами. Перший – написати відповідь на сторінці обговорення того, хто тобі це повідомлення надіслав. Другий – залишити відповідь на власній сторінці обговорення. У Скретч вікі вважаються прийнятними обидва, але перший спосіб надійніший, тому що гарантує, що твою відповідь побачать. Той, хто надіслав тобі повідомлення, може не зазирнути знову на твою сторінку обговорення, а ось про нове повідомлення на його сторінці обговорення йому нагадає система.

Форматування відступами

Правильне форматування відступами робить записану дискусію значно зрозумілішою: одразу видно, на який із попередніх коментарів відповідає кожен наступний. Усталеною практикою є відступати на 1 рівень глибше від того коментаря, на який відповідаєш.

У Скретч вікі є декілька способів форматування відступами.

Звичайні відступи

Найпростішим способом додати 1 рівень відступу є додавання двокрапки (:) на самому початку рядку. Кожна нова двокрапка збільшує відступ на 1 рівень. Новий рядок (що створюється кнопкою Enter) означає кінець абзацу з відступами. Якщо бесіда затяглася і відповідей забагато, рівень відступу стає великим; аби продовжити дискусію без збільшення відступу, застосовуй шаблон {{outdent}}. Приміром, якщо написати {{outdent|::::::}}, то відображення дискусії продовжиться з нульовим відступом, а від коментаря з відступом 5 буде проведено лінію до твоєї відповіді на відступі 0.

Приклад:

Це форматовано по лівому краю.
: Тут 1 відступ.
:: Тут 2 відступи.
::: Тут 3 відступи.
:::: Тут 4 відступи.
::::: Тут 5 відступів.
:::::: Тут 6 відступів.
{{outdent|:::::::}}Так всі відступи скинуто.

відображається як:

Це форматовано по лівому краю.
Тут 1 відступ.
Тут 2 відступи.
Тут 3 відступи.
Тут 4 відступи.
Тут 5 відступів.
Тут 6 відступів.

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────Так всі відступи скинуто.

Пункти переліку

Також можна робіити відступи, додаючи позначки пунктів переліку ("зірочки"). Аби додати пункт переліку, набери "зірочку" (*). Подібно до двокрапки, додавання послідовних зірочок збільшує глибину відступу.

Короткий приклад:

* Перший елемент переліку
* Другий елемент переліку
** Деталі щодо другого елементу переліку
** Ще деталі щодо другого елементу переліку
* Третій елемент переліку

Це відобразиться як:

 • Перший елемент переліку
 • Другий елемент переліку
  • Деталі щодо другого елементу переліку
  • Ще деталі щодо другого елементу переліку
 • Третій елемент переліку

Нумеровані переліки

В такий самий спосіб ти можеш створювати й нумеровані переліки, застосувавши "решітку" замість "зірочки". Цей підхід поширений для голосувань та опитувань. Так само рівень відступу визначається кількістю послідовних символів #.

Приклад:

# Перший елемент
# Другий елемент
## Під-перелік до другого елементу
# Третій елемент

Це відобразиться як:

 1. Перший елемент
 2. Другий елемент
  1. Під-перелік до другого елементу
 3. Третій елемент

Приклад обговорення

Ось приклад добре форматованого обговорення:

Hi. I have a question about this article. I'm pretty sure purple elephants only live in New York! JayRandumWikiUser 02:49, 10 Dec 2003 (UTC)

Well, last time I was in New York, the elephants I saw were green. — try2BEEhelpful 17:28, 11 Dec 2003 (UTC)
I think you should find a source for your claims. Living × Skepticism 20:53, 11 Dec 2003 (UTC)
Okay, these elephant journals agree with me:
 • Elephants Monthly
 • Elephants World
try2BEEhelpful 19:09, 12 Dec 2003 (UTC)
Well, those two sources are unreliable. According to New York City Animal Control, there are no elephants, purple or otherwise, in New York outside of zoos. IloveNYC&elephants 17:28, 13 Dec 2003 (UTC)
I live in Australia, where the elephants look like kangaroos! The people below agree with my statement: -DontGdayMateMe 17:28, 14 Dec 2003 (UTC)
 1. ElefantLuvr 01:22, 15 Dec 2003 (UTC)
 2. AisleVoteOnAnything 05:41, 15 Dec 2003 (UTC)
 3. alittlebehindthetimes 18:39, 27 Jan 2004 (UTC)
I think you should have a source. Remember verifiability. IloveNYC&elephants 20:56, 28 Jan 2004

Ще раз, підписати своє повідомлення ти можеш так:

 • Написавши ~~~~ на місці, де мають бути твоє ім'я і дата (try2BEEhelpful 19:09, 12 Гру 2003 (UTC+2))

Ти можеш вставити лише підпис (приміром, у голосуванні), чи лише дату. Зазвичай це застосовують рідко, а робиться це так:

 • Напиши ~~~, аби вставити тільки своє ім'я (try2BEEhelpful),
 • Напиши ~~~~~, аби вставити тільки дату (19:09, 12 Гру 2003 (UTC+2)).

Попрактикуйся

Експериментуй! Цього разу замість пісочниці використай сторінку обговорення цієї сторінки, натиснувши "Discussion" в меню нагорі під олівцем. Можеш спробувати записати відповідь на чийсь чи на власний коментар. Намагайся завжди використовувати попередній перегляд (кнопка "Show preview"), аби перевірити, чи правильно зроблене форматування.

Спробуй на сторінці обговорення даної сторінки.

Службові сторінки проєкту

На додачу до сторінок обговорення (які зазвичай не цікавлять читачів, а призначені для дописувачів) є й інші категорії дещо прихованих від читача сторінок, які теж відіграють важливу роль у Скретч вікі. Часто вони організовані за просторами назв (namespaces) — так, зокрема, сторінки обговорення поєднані у "Talk namespace".

Всі сторінки української Скретч вікі поєднані у простір назв Ukr. Це триватиме, доки українська вікі не вийде з тестового статусу.

Також часто застосовувані простори імен Template та Category. Майже всі службові сторінки ти можеш знайти, починаючи звідси.

І кожна зі сторінок проекту має власну сторінку обговорення, але деякі з них можуть бути ще нествореними (порожніми).

Дивись також
← Назад: Створення посиланьДалі: Організація вікі

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.