From Test-Scratch-Wiki

Bir profil sayfasının kullanıcının favorilerini gösteren bölümü.

Favori, Scratch sitesinde kullanıcıların projeleri favorileri arasına almalarını sağlayan bir özelliktir. Favori projeler, projeyi favorilere ekleyen kişinin profilinde görüntülenebilir, bu da diğerlerine, başkalarının sevdiği projeleri görme olanağı sağlar. Projelerde, favoriler yıldızlarla gösterilirken beğeniler kalplerle gösterilir.

Bir Proje Nasıl Favorilere Eklenir

Giriş yapmış kullanıcı tarafından favorilere eklenmemiş bir proje.

Bir projeyi favorilere eklemek için, kullanıcı istenen projeyi açar ve gri yıldız butonuna basar.

Giriş yapmış kullanıcı tarafından favorilere eklenmiş bir proje.

Bittiğinde favori butonu sarı bir yıldız olur ve yanındaki kaç kişinin favorilere eklediğini gösteren sayı 1 artar, tekrar tıklandığında ise projeyi favorilerden kaldırır.

Bir Kullanıcının Favorilerini Görüntülemek

Bir kullanıcının favoriler listesini görüntülemek için, bir kişinin o kullanıcının profilini ziyaret etmesi ve favori projeler sırasını incelemesi yeterlidir. Birinin favorilerinin tam listesine 'tümünü görüntüle' seçeneğine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte, her favoriyi görmek için tümünü görüntüle düğmesine tıklamak her zaman gerekli değildir, çünkü bazı kullanıcılar birkaç projeyi favoriye eklediğinden, tümü profillerinde görünebilir.

Projelerin Sorumlusu Olmak

Main article: Curator (front page)

İdareciler, projeleri favorilerine ekleyerek ön sayfada yer alacak projeleri seçerler. Mevcut idarecinin en son beğendiği beş proje, ön sayfadaki "İdarecisi ______ Olan Projeler" kısmında görünür. Bir projeyi beğendiklerinde, genellikle hemen ön sayfada olmaz, ön sayfanın güncellenmesi 30 dakika kadar sürebilir. Ön sayfa idarecisi olmak için İdareci (ön sayfa)#Uygulama ve Seçim konusuna bakın. İdareciler, zaten favorilerinde olan bir projeyi idareciliğini yapmak isterlerse, onu favorilerinden çıkarıp tekrar favori olarak seçerek favori listesinin en üstüne taşıyabilirler.

Son Aktivite

Profilinizde en sevdiğiniz projelerde görünmenin yanı sıra, profilinizde herkese açık olarak mevcut olan son etkinliklerinizde ve "Neler Oluyor" bölümünde tüm takipçilerinizin ön sayfasında gösterilir.

Bir Nisan

2015'in 1 Nisan Günü'nde, "Yenilebilir Scratch" temasına uygun olarak, favori düğmesi kaldırılıp yerine bir muz konuldu

1 Nisan 2015'teki beğeni ve favori düğmeleri

Ayrıca Bakınız

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.