From Test-Scratch-Wiki

Підсторінки надають можливість ієрархічного впорядкування сторінок вікі. Назви рівнів ієрархії розділюються косою рискою (/).

Як це працює

Коса риска (/) у назві сторінки автоматично розбиває цю назву на вихідну сторінку й підсторінку. Вона може зустрітися кілька разів:

  • Довідка:Підсторінки - ця сторінка
  • Довідка:Підсторінки/перша - її підсторінка
  • Довідка:Підсторінки/перша/ще глибша - другий рівень, підсторінка підсторінки

Важливо: в назві підсторінки розрізнюються великі й малі літери, в тому числі, перша літера цієї назви.

На підсторінці, вгорі, автоматично створюється посилання для переходу на вихідну сторінку. Воно не виникає тоді, коли вихідну сторінку ще не створено (тоді виходbть, що ми оперуємо лише її назвою).

Застосування підсторінок

Застосування може бути різноманітним. Звичайні приклади такі:

  • винести довгий перелік (дописувачів, речей тощо) із головного тексту (приміром, Curator (front page)/List of Curators)
  • винести до архіву занадто довгий текст сторінки обговорень
  • створити особисту пісочницю для перевірки синтаксису редагувань на власній сторінці
  • у багатомовній вікі – створити переклад документу іншою мовою

Підсторінки застосовуються для ієрархічної (дво- чи багаторівневої) організації сторінок вікі. Це може бути зручним, але значно довші й складніші назви сторінок ускладнюють користувачам роботу з вікі.

Можливості ієрархічного впорядкування інформації також надає схема категорій, це загальновизнано й досить зручно.

Особливості української Скретч вікі

Завдяки тому, що Тестова Скретч вікі багатомовна, організація інформації в ній дещо відрізняється від традиційної. Так, якщо для звичаних статей створено окремий простір назв "Ukr", технічної можливості зробити щось подібне для просторів назв зі спеціальною функціональністю (Template, Category) просто немає. Наразі й шаблони, і категорії в українській Скретч вікі впорядковані як підсторінки сторінки "Ukr" у відповідних просторах назв. Це зміниться з виходом із тестового статусу.

Подробиці налаштування

За замовчуванням рушія MediaWiki схема підсторінок заборонена для основного простору назв, але дозволена на сторінках обговорення та користувацьких сторінках. Там, де схема заборонена, коса риска є звичайним символом – частиною назви статті.

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.