From Test-Scratch-Wiki

Переніс (перейменування) сторінки означає надання їй іншої назви. Це роблять за допомогою пункту меню "Move" під олівцем нагорі сторінки. Неавторизованим користувачам цей пункт недоступний. Потім просто введи нову назву й натисни "Перейменувати сторінку". Найчастіше прапорець для "Move associated talk page" залишають виставленим.

Коли ти надаєш сторінці "A" нову назву "B", рушій MediaWiki виконує такі дії:

  • Змінює назву сторінки із "A" на "B"
  • Перейменовує також історію змін сторінки "A" як історію для сторінки "B"
  • Створює нову сторінку "A", вміст якої перенаправляється на сторінку "B"

Другий з цих кроків важливий. При використанні "Move" ти також перейменовуєш історію редагувань сторінки, що слід робити в більшості ситуацій. Історія змін дозволяє дописувачам бачити процес створення сторінки, хто і який зробив у нього внесок. Якщо ти переносиш вміст шляхом копіювання/вставки, повз функцію перейменування, цю інформацію буде втрачено (див. також Довідка:Відслідковування змін).

Оскільки операція перейменування залишає перенаправлення (дивись Довідка:Перенаправлення) зі сторінки із старою назвою, всі посилання залишаться коректними, за винятком можливої появи "подвійних перенаправлень" – сторінок, які перенаправляють на "А", що тепер сама є перенаправленням. Можливо, вам знадобиться відшукати сторінки чи перенаправлення, які посилаються на стару назву сторінки, і оновити ці посилання. Тут може стати в нагоді функція "What links here", посилання на яку доступне в розділі Інструменти бічної панелі.

Як скасувати перейменування

Операцію перейменування може скасувати будь-який дописувач, так само як і інші редагування. Для скасування перейменування сторінки просто перейменуй її назад, тобто з назви "B" до назви "A".

Назва сторінки "B" залишиться, але цього разу вже як перенаправлення від "B" до "A". Тепер так само будь-який дописувач може вилучити це перенаправлення і запропонувати видалити сторінку "B". Але видалення сторінки потребує прав адміністратора.

Перейменування сторінки без створення перенаправлення

Дописувачі, які мають дозвіл заборони перенаправлення "suppressredirect", можуть при бажанні перейменувати сторінку без створення перенаправлення. Це особливо корисно при зворотному перейменуванні.

Якщо таке право в дописувача є, на сторінці перейменування з'являється додатковий параметр "Leave a redirect behind" із прапорцем.

Переніс підсторінок

Дописувачі із дозволом "move-subpages" можуть за потреби переносити підсторінки певної сторінки (загалом не більше 100), зберігаючи їхнє деревоподібне впорядкування. Якщо вказати назву кореневої сторінки, яку слід перейменувати, на спеціальній сторінці у вигляді Special:MovePage/Some_page, спеціальна сторінка відобразить підсторінки цієї кореневої сторінки.

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.