From Test-Scratch-Wiki

MediaWiki розрізняє чотири типи посилань:

  1. внутрішні посилання на інші сторінки цієї самої вікі
  2. зовнішні посилання на сторонні веб-сайти
  3. посилання інтервікі на сторонні веб-сайти, наперед зареєстровані як інші вікі
  4. міжмовні посилання на сторонні веб-сайти, зареєстровані як іншомовні версії цієї самої вікі

Внутрішні посилання

Аби додати внутрішнє посилання, зазвичай достатньо оточити точну назву сторінки, на яку посилаєшся, подвійними прямими дужками. При попередньому перегляді чи записі редагованої сторінки посилання відобразиться блакитним, якщо воно правильне (така стаття існує), або червоним, якщо ні (статті не існує).

У випадку української Скретч вікі в тестовому режимі все дещо складніше: точна назва сторінки завжди має починатися із префікса Ukr:, і нам не потрібно, аби цей префікс відображувався в тексті статті. Тому ми обов'язково маємо додавати текст для відображення (після вертикальної риски всередині дужок), див. нижче в таблиці, або ж тільки вертикальну риску (див. останній рядок таблиці для внутрішніх посилань).

Додавати посилання на поточну сторінку простіше. Застосовуй якір (див. нижче в таблиці), і тут не потрібен префікс. Посилання на початок поточної сторінки виглядає так: [[#top|поточна сторінка]].

В назві сторінки перша літера зазвичай автоматично перетворюється на велику (ця політика налаштовується адміністратором вікі), а пропуски замінюються символами підкреслення. Можна писати підкреслення замість пропусків у самому посиланні, хоча так робити не рекомендовано.

Опис Ти пишеш Відображується як
Внутрішнє посилання
[[Scratch Wiki]]
Scratch Wiki
Внцтрішнє посилання з текстом
[[Ukr:Блок|стаття про блоки]]
стаття про блоки
Скорочене посилання з текстом (наразі неефективне)
[[Ukr:Блок|]]и
Блоки
Перенаправлення
#REDIRECT [[Ukr:Довідка:Привітання]]
Головна стаття: Довідка:Перенаправлення
Redirect.png Ukr:Довідка:Привітання
Внурішнє посилання на якір
[[#Червоні посилання]]
Назви підрозділів та початок сторінки автоматично додаються у список якорів. Те саме стосується керівної панелі Скретч вгорі. Власний якір ти можеш створити будь-де на сторінці, написавши <div id="його назву">; аби послатися на нього, у відповідному місті пиши [[#його назву]].
#Червоні посилання
Внутрішнє посилання на якір на іншій сторінці
[[Ukr:Довідка:Форматування#Розмітка тексту]]
Ukr:Довідка:Форматування#Розмітка тексту
Внутрішнє посилання на сторінку обговорення
[[{{TALKPAGENAME}}|Обговорення]]

Дивись також Ukr:Довідка:Магічні слова#Назви сторінок

Обговорення
Внутрішнє посилання на підсторінку
[[/приклад]]

Короткий запис для [[Ukr:Довідка:Посилання/приклад]]. Дивись також Ukr:Довідка:Підсторінки.

/приклад
Внутрішнє посилання на підсторінку без відображення косої риски
[[/приклад/]]

Короткий запис для [[Ukr:Довідка:Посилання/приклад|приклад]].

приклад
Внутрішнє посилання на сторінку категорії
[[:Category:Ukr/Довідка]]

Дивись також Ukr:Довідка:Категорії. Після виходу з тестового статусу формат дещо спроститься.

Category:Ukr/Довідка
Внутрішнє посилання на зображення чи файл іншого типу
[[Media:Example.jpg]]

Дивись також Ukr:Довідка:Зображення

Media:Example.jpg
Внутрішнє посилання на власну сторінку користувача
[[Special:MyPage]]
Special:MyPage
Внутрішнє посилання, яке відображує назву сторінки без префіксу простору назв
[[Scratch Wiki talk:Community Portal|]]
Community Portal

Зовнішні посилання

Опис Ти пишеш Відображується як
Зовнішнє посилання http://mediawiki.org http://mediawiki.org
Зовнішнє посилання з текстом [http://mediawiki.org MediaWiki] MediaWiki
Нумероване зовнішнє посилання [http://mediawiki.org] [1]
Зовнішнє посилання з піктограмами файлів [http://en.wikipedia.org/wiki/.avi відео] [http://en.wikipedia.org/wiki/.ogg звук] [http://en.wikipedia.org/wiki/.pdf документ]

Наразі впізнавані розширення імені файлу: ogm, avi, mpeg, mpg (відео); ogg, mid, midi, mp3, wav, wma (звук); та pdf (документ)

Зовнішнє посилання на сайт цієї вікі http://{{SERVERNAME}}/сторінка http://test.scratch-wiki.info/сторінка
Зовнішнє посилання на сторонній сайт з передачею назви поточної сторінки http://google.com/search?q={{PAGENAMEE}} http://google.com/search?q=%D0%94%D0%BE%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%BA%D0%B0:%D0%9F%D0%BE%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F
Посилання електронної пошти [mailto:info@example.org пишіть нам] пишіть нам
Посилання електронної пошти із темою та текстом листа [mailto:info@example.org?Subject=URL%20Кодована%20тема&body=Текст%20листа інформація] інформація

Як уникати автостворення посилань

Набраний "як є" URL посилання перетворюється за замовчуванням рушієм MediaWiki на зовнішнє посилання.

Аби уникнути цього, оточуй URL такими тегами: <nowiki>, як-от: <nowiki>http://scratch.mit.edu</nowiki>

Посилання інтервікі

Головна стаття: Довідка:Інтервікі

Посилання інтервікі – це посилання із вікі розміткою внутрішнього типу на наперед зареєстрований (адміністратором) веб-сайт. Приміром, можна послатися тут на статтю про соняшник (sunflower) на http://en.wikipedia.org , написавши [[wikipedia:Sunflower]], що створить посилання у вигляді wikipedia:Sunflower. Це можливо тому, що сайт http://en.wikipedia.org/wiki/ був зареєстрований админістратором Тестової Скретч вікі для використання із префіксом wikipedia. Такі посилання можуть зламатися, якщо адміністратор вікі змінить налаштування. На відміну від внутрішніх, посилання інтервікі не перевіряють наявності сторінки, на яку ти посилаєшся; це посилання завжди відображуватиметься блакитним, навіть якщо такої сторінки у сторонній вікі немає.

Так само, як і для внутрішніх посилань, ти можеш створювати посилання із текстом, приміром, [[wikipedia:Sunflower|big yellow flower]].

Інтервікі, фактично, є наперед налаштованим скороченням для запису URL. Таке саме посилання можна було би створити як зовнішнє, записавши [http://en.wikipedia.org/wiki/Sunflower Sunflower], але інтервікі формат дозволяє записувати це коротко, так, начебто ти посилаєшся на сторінку в цій вікі.

Міжмовні посилання

Якщо ця вікі доступна кількома мовами, ти можеш бачити “міжмовні посилання” у бічній панелі, нижче вікна Інструменти у віконці під назвою “In other languages”.

Міжмовні посилання схожі на посилання інтервікі, а головна розбіжність в тому, що вони показані на бічній панелі. Міжмовне посилання записується як [[код мови:Назва сторінки]]; код мови – це трилітерний код іншої мови, на сторінку якої треба послатися, згідно з ISO language code.

Якщо тобі треба, аби міжмовне посилання відтворювалося натомість у тексті твоєї статті, можеш досягти цього, поставивши двокрапку перед префіксом-кодом мови, як-от: [[:en:Sunflower]].

Червоні посилання

Червоні посилання, як оце, з'являються у відображенні тоді, коли сторінка із внутрішнього посилання не існує в цій вікі. Червоні посилання можна побачити також і в переліку нещодавніх змін, коли сторінку було видалено чи перейменовано без залишення сторінки-перенаправлення з попередньою назвою. На практиці за такими посиланнями зручно створювати сторінки, які досі не існують. Слід лише перевірити, аби назва створюваної сторінки була повною й точною, в іншому випадку слід виправити посилання.

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.